Reklama

29-letni włamywacz złapany. Może trafić za kratki nawet na 15 lat

Opublikowano:
Autor:

29-letni włamywacz złapany. Może trafić za kratki nawet na 15 lat - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego łęczyckiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który pod osłoną nocy włamał się do sklepu spożywczego. Kryminalni udowodnili mu kolejne dwa włamania i usiłowania włamania. Sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Działającemu w warunkach recydywy sprawcy grozi podwyższony wymiar kary.

26 stycznia 2018 roku o godz. 4.30 na numer alarmowy komendy powiatowej wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do sklepu spożywczego na terenie Łęczycy. Dyżurny skierował na miejsce patrol mundurowych. Będący na miejscu pracownik sklepu stwierdził, że kiedy przyszedł do pracy zauważył uchylone okno, a wewnątrz stwierdził kradzież pieniędzy z kasetki oraz produktów spożywczych - wędliny.

Stróże prawa szybko powiązali włamanie z legitymowanym tej nocy mężczyzną. Kilka minut po czwartej spotkali 29-latka znanego im z konfliktów z prawem. Podczas legitymowania mężczyzna miał pod kurtką schowaną wędlinę. Tłumaczył, że idzie do pracy, a to jego drugie śniadanie. W tej sytuacji mundurowi pojechali do miejsca zamieszkania legitymowanego. Zauważyli 29-latka na ulicy, lecz on na widok radiowozu zmienił kierunek marszu, po czym podjął próbę ucieczki. Został szybko zatrzymany i przewieziony do komendy policji.

Kryminalni udowodnili 29-latkowi, że tej samej nocy usiłował włamać się do jeszcze dwóch sklepów oraz dokonał włamania do automatów wrzutowych znajdujących się na dwóch myjniach samochodowych na terenie Łęczycy. 28 stycznia sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Działającemu w warunkach recydywy sprawcy kradzieży z włamaniem może grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE