Reklama

Reklama

50-latka ukrywała blisko 14 kg nielegalnego tytoniu! Teraz odpowie za kontrabandę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łęczycy

50-latka ukrywała blisko 14 kg nielegalnego tytoniu! Teraz odpowie za kontrabandę  - Zdjęcie główne

50-latka ukrywała blisko 14 kg nielegalnego tytoniu! Teraz odpowie za kontrabandę | foto KPP w Łęczycy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Blisko 14 kilogramów nielegalnego tytoniu zabezpieczyli policjanci wydziału kryminalnego w Łęczycy. 50-letnia kobieta ukrywała kontrabandę we własnej piwnicy, a za jej posiadanie grozi jej teraz wysoka kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3.

Reklama

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Łęczycy przechowywana jest kontrabanda. 

- Aby to potwierdzić rankiem 1 października 2021 roku przeszukali pomieszczenia należące do 50–latki. Rezultatem pracy kryminalnych było zabezpieczenie 28 worków z zawartością krajanki tytoniowej o łącznej wadze 13,870 kg, które właścicielka usiłowała ukryć w piwnicy – relacjonuje st.asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Mundurowi dodają, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na ponad 15 tysięcy złotych.

- Podejrzana jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut dotyczący posiadania nielegalnej kontrabandy. Za taki czyn grozi wysoka kara grzywny albo pozbawiania wolności do lat 3, bądź obie te kary łącznie – dodaje st.asp. Mariusz Kowalski. 

 

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE