Reklama

Reklama

Akcja krwiodawstwa w Łęczycy zakończona sukcesem! Zainteresowanie było wręcz ogromne [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 19 sie 2021 10:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Szlachetny cel niesienia pomocy potrzebującym zgromadził na Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy aż 98 krwiodawców! Policjanci, pracownicy policji, przedstawiciele klubu HDK PCK „Strażak” oraz mieszkańcy Łęczycy podzielili się najcenniejszym lekiem. Nie zabrakło także osób chcących poznać specyfikę służby w policji, a także zainteresowanych udziałem w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Reklama

17 sierpnia mobilny punkt poboru krwi RCKiK w Łodzi od godziny 8:00 zaparkował na Placu Tadeusza Kościuszki. Chęć niesienia pomocy przyciągnęła aż 98 darczyńców, z których po weryfikacji krew oddało 75. Wśród nich obecni byli policjanci i pracownicy łęczyckiej komendy na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Łęczycy – mł. insp. Zbigniewem Gruszczyńskim, przedstawiciele klubu HDK PCK „Strażak”, a także mieszkańcy powiatu łęczyckiego.

Krwiodawcy cierpliwie czekali na swoją kolej, choć z uwagi na ogromne zainteresowanie zbiórka zakończyła się o 4 godziny później niż planowano. Dzięki dobroczynności osób o wielkich sercach bank RCKiK w Łodzi wzbogacił się o blisko 34 litry życiodajnego płynu.

Podczas wydarzenia nie zabrakło również stoiska łęczyckich funkcjonariuszy, którzy zachęcając do wstąpienia w szeregi policji, omówili etapy rekrutacji, wymogi jakie muszą spełniać przyszli kandydaci oraz procedurę składania dokumentów. Zorganizowano też stoisko spisowe, gdzie rachmistrzowie czekali na zainteresowanych wypełnieniem obowiązku spisowego w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE