Reklama

Reklama

Akcja "Niechronieni"

Opublikowano: wt, 11 sie 2015 12:52
Autor:

Akcja "Niechronieni"  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Policjanci łęczyckiego Wydziału Ruchu Drogowego na terenie gminy Piątek i Łęczyca przeprowadzili działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów.  10 sierpnia w godzinach 6 - 22 mundurowi ukierunkowali zadania na reakcji na naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym przez pieszych i kierujących rowerami ze szczególnym zwróceniem uwagi na:

Reklama

- niestosowanie się przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym do obowiązku używania w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu odblasków,
- przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych,
- poruszanie się po niewłaściwej stronie drogi,
- parkowanie pojazdów w sposób utrudniający poruszanie się pieszych i rowerzystów,
- nieustępowanie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom,
- przejeżdżanie skrzyżowań przy czerwonym świetle sygnalizatora.

Bilans działań to: 18 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi. 20 wykroczeń popełnionych przez pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym lub poruszali się nieprawidłową stroną drogi. Jeden rowerzysta został ukarany za przejechanie wzdłuż przejścia dla pieszych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.