Reklama

"Anty islam" na ulicach

Opublikowano:
Autor:

"Anty islam" na ulicach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W mieście pojawiły się napisy na murach krzyczące antyislamskimi treściami. Czy to dobry sposób na wyrażenie swojego sprzeciwu?Jednym z malunków przyozdobiony jest mur nieopodal szpitala na ulicy Zachodniej. Treściowo niezbyt bogaty: "Widzew anty islam" - tak głosi hasło wymalowane czarnym sprayem na białej elewacji. Ile w tym sprzeciwu wobec kultury Bliskiego Wschodu a ile zwykłej głupoty?

- Nie ma co się nad tym zastanawiać, to jest sto procentu głupoty w głupocie. Świetne wyrażenie sprzeciwu na murze, akurat w tym miejscu. Pewnie codziennie tędy przejeżdża kilku szejków, dlatego napis wymalowano w tym miejscu - ironizuje pan Jan, którego spotkaliśmy nieopodal. - Jak dla mnie to tylko pretekst, by pomalować czystą ścianę, nie ma w tym żadnej filozofii.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku głośnym echem odbiła się decyzja o przyjęciu islamskich imigrantów do ośrodka w Grotnikach-Ustroniu, 20 km od Łęczycy. Obecnie mieszkają tam 83 osoby. Większość z nich pochodzi jednak z krajów byłego Związku Radzieckiego a nie Bliskiego Wschodu. Niemniej, samo funkcjonowanie takiej placówki w 1,5-tysięcznej miejscowości budzi sprzeciw mieszkańców - także tych w okolicy.

- Jestem przeciwna przyjmowaniu uchodźców do naszego kraju. Wiem, że ci ludzie potrzebują pomocy i uciekają przed wojną, jednak problem polega na tym, że nie chcą i nawet nie starają się szanować naszej kultury, w wyniku czego powstają konflikty - uważa Małgorzata Bernardziak z Łęczycy.

A jakie jest Wasze zdanie?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE