Reklama

Apel Burmistrza Łęczycy w sprawie zawyżonych rachunków za prąd

Opublikowano:
Autor:

Apel Burmistrza Łęczycy w sprawie zawyżonych rachunków za prąd - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Burmistrz Miasta Łęczyca skierował do Grupy Energa apel o zaprzestanie wysyłania do mieszkańców Łęczycy wezwań do zapłaty niesłusznie naliczonych kwot za energię elektryczną. Od dłuższego czasu mieszkańcy Łęczycy dręczeni są fakturami, a następnie wezwaniami do zapłaty za energię elektryczną, której nie zużyli.W dokumentach tych zawarte są kwoty, które nie odpowiadają realnemu zużyciu energii, a które przerażają mieszkańców miasta, gdyż przekraczają niejednokrotnie wartość miesięcznych dochodów ich rodzin.Pomimo komunikatów i deklaracji o wiedzy o zaistniałej sytuacji, za którą odpowiedzialna jest awaria systemu po stronie Energa Obrót, do mieszkańców naszego miasta wciąż trafiają błędne wezwania do zapłaty. Choć dziwi kilkumiesięczny czas trwania awarii, to jednak można zrozumieć, że usterka systemu jest obiektywnym wytłumaczeniem dla błędnie wystawianych rachunków i wezwań do zapłaty. 

Nie można jednak zrozumieć dlaczego firma Energa Obrót nadal rozsyła błędnie wystawione faktury, a w ślad za nimi wezwania do zapłaty. Proces fizycznej wysyłki błędnych dokumentów powinien zostać wstrzymany niezwłocznie po wykryciu awarii systemu.

Burmistrz wezwał firmę Energa Obrót do zaprzestania nękania mieszkańców miasta Łęczyca. To dla wielu osób niepotrzebny i niezawiniony stres. Zaapelował również o przeprowadzenie skuteczniejszej akcji informacyjnej w taki sposób, by dotarła skutecznie do mieszkańców naszego miasta.

Bazowanie na aktywności własnych klientów oraz na komunikatach na stronie internetowej - dodatkowo błędnie adresowanych jedynie do mieszkańców obszaru płockiego i słupskiego, z którym mieszkańcy Łęczycy leżącej w województwie łódzkim się nie utożsamiają - jest w opinii Burmistrza Miasta niewystarczające, zwłaszcza gdy wiele osób starszych z reguły wcale nie korzysta z Internetu.

Na tę chwilę magistrat oczekuje działań  podjętych w związku z apelem władz miasta i ewentualną odpowiedź na apel Burmistrza Miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE