Reklama

Artur Stroński nagrodzony medalem przez PKOL

Opublikowano:
Autor:

Artur Stroński nagrodzony medalem przez PKOL - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W dniu 14 października obchodzony jest we wszystkich placówkach oświatowych jako Dzień Edukacji Narodowej. Oprócz tradycyjnych podziękowań dla nauczycieli ze strony uczniów za trud wkładany w edukację, wychowanie, jest to również czas na wręczanie nagród wyróżniającym się w swej pracy nauczycielom. Wśród zaproszonych gości w Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej znalazł się Mieczysław Nowicki, minister w rządzie Jerzego Buzka jeden z najlepszych polskich kolarzy lat siedemdziesiątych, mistrz świata oraz mistrz olimpijski, członek Polskiego Związku Olimpijskiego.W tym jakże uroczystym dniu miało miejsce wydarzenie, które na długo zapisze się na kartach historii nie tylko tej placówki, ale i powiatu łęczyckiego. Z rąk Mieczysława Nowickiego medal przyznany przez Polski Komitet Olimpijski za "Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego" odebrał Artur Stroński, nauczyciel wychowania fizycznego, pasjonat biegów oraz jazdy rowerowej.

W uzasadnieniu przyznania medalu z ust pNowickiego mogliśmy usłyszeć, iż w polskich szkołach brakuje takich pasjonatów jak A. Stroński, którzy wyławialiby talenty sportowe i poświęcali im każdą wolną chwilę. Medal to również widoczny owoc zaangażowania tego pedagoga w wychowanie młodzieży w duchu sportowej rywalizacji. 

Były olimpijczyk zwrócił uwagę na niewymiernie aktywną postawę pana Strońskiego we współtworzeniu dobrego klimatu dla rozwoju biegów oraz kolarstwa oraz szerzenie wśród młodzieży szkolnej pasji do sportu.

Artur Stroński stwierdził, że jest to wyróżnienie dla całej społeczności szkolnej: młodzieży, nauczycieli oraz tragicznie zmarłego Kamila Kuleczki.
Jesteśmy dumni z tak wielkiego wyróżnienia, gratulujemy sukcesów!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE