Reklama

Będzie świetlica dla seniorów? Jest pozytywna opinia komisji

Opublikowano:
Autor:

Będzie świetlica dla seniorów? Jest pozytywna opinia komisji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W dniu dzisiejszym na posiedzeniu komisji gospodarki i mienia rady miejskiej w Łęczycy radni dyskutowali nad przydzieleniem lokalu należącego do miasta na świetlicę dla łęczyckich seniorów.Przewodniczący komisji Wojciech Wojciechowski przedstawił sytuację członkom komisji i zebranym mieszkańcom, kierując pytanie do burmistrza Krzysztofa Lipińskiego.- Lokal znajdujący się na ulicy Konopnickiej nie został ani sprzedany ani wydzierżawiony. Już ktoryś rok z kolei stoi on pusty, w związku z powyższym, my jako radni wystąpiliśmy z taką propozycją na prośbę łęczyckich seniorów, aby ten lokal właśnie przeznaczyć dla emerytów i rencistów łęczyckich. Czy jest taka możliwość?Burmistrz z aprobatą przyjął propozycję radnych, jednak zaznaczył, że zbyt mało wie o niej. Zasugerował większe rozeznanie w sprawie.- Panie przewodniczący, szanowni państwo. Powiem szczerze, że w tym momencie dowiaduję się od pana przewodniczącego, że jest taki pomysł, ale ten pomysł mi się bardzo podoba. Myślę, że pan przewodniczący wykorzysta dzisiejsze spotkanie, żebyśmy się dowiedzieli jakie funkcje powinien spełniać ten lokal, czego seniorzy łęczyccy oczekują, bo wtedy będziemy wiedzieli czy ten lokal nie jest za mały, czy ten lokal nie jest za duży i jaki zakres remontów, przeróbek trzeba by było wykonać, żeby zaspokoić oczekiwania wszystkich seniorów łęczyckich.Radny Marcin Zasada dopytywał burmistrza o to, że jeżeli wszystkie potrzebne informacje zostaną uzupełnione, to kiedy miasto będzie w stanie przystąpić do wykonywania prac. Burmistrz odpowiedział, że w każdej chwili, jeżeli będzie akceptacja społeczna. Zaznaczył jednak, że zostanie to uwzględnione w następnych budżetach, ponieważ wszystko zależne jest od oczekiwań mieszkańców.

Radny Zasada skierował pytanie do pani skarbnik, w którym pytał o to, czy miasto może mieć ewentualne problemy z budżetem, jeżeli lokal nie zostanie wystawiony na sprzedaż. Pani skarbnik rozwiała wątpliwości mówiąc, że jeżeli inne lokale zostaną sprzedane, to ten, o którym mowa, nie musi być w ogóle sprzedawany.

Burmistrz Krzysztof Lipiński ponownie zabrał głos w tej sprawie.

- Ja rozumiem, że jest to początek dyskusji, ale to co pani skarbnik powiedziała, chciałbym podkreślić. My w tej chwili realizujemy budżet, który w dziewięćdziesięciu kilku procentach nie jest naszym budżetem, ale to nie ma znaczenia. My ten budżet musimy wykonać. Czyli to, co pani skarbnik powiedziała i myślę, że zostało to przez państwa dobrze zrozumiane. Jeżeli my nie wykonamy budżetu po stronie dochodów, to będziemy musieli obciąć budżet po stronie wydatków.

Przewodniczący Wojciech Wojciechowski przeprowadził głosowanie wśród członków komisji, w którym spytał o to, który z radnych jest za wstrzymaniem sprzedaży lokalu mieszczącego się na ulicy Konopnickiej. Głosami 5 za i 3 wstrzymanymi, komisja pozytywnie rozpatrzyła wniosek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE