Reklama

Reklama

Bezpieczne ferie - spotkanie z Policjantami Rewiru Dzielnicowych w Piątku

Opublikowano: pt, 26 sty 2018 16:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W środę, 24 stycznia 2018 r. Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Piątku asp. sztab. Sebastian Kieliszek wraz z dzielnicowym sierż. sztab Kamilem. Cierpikowskim odwiedzili społeczność Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi.

Reklama

Podczas spotkania zwrócili uwagę na zasady bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych. Zwrócili baczną uwagę na zagrożenia jakie mogą czyhać na dzieci i młodzież podczas zimowych zabaw.. Przestrzegali przed ,,niebezpieczną” zabawą jak np. korzystanie z zamarzniętych akwenów wodnych czy jazdę na sankach w rejonie pasa drogowego. Podkreślili, a jednocześnie przypomnieli o ważnej roli odblasków podczas poruszania się po drogach, w szczególności po zmroku.

Udzielili uczestnikom spotkania ważnych porad:

1. Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybierać miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętajmy, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc należy zachować szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;

2. Nie rzucać w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;

3. Korzystać wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodzić na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie gruby lód może w każdej chwili załamać się pod naszym ciężarem;

4. Kulig organizować wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łączyć grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;

5. Nie dołączać sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;

6. Podczas zabaw na śniegu i lodowisku należy pilnować swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddać do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.

Dzieciom pozostającym w domu przypomniano o konieczności zamykania drzwi na klucz i o zakazie wpuszczania do domu osób nieznajomych. Uczulili, aby nie bawiły się ogniem, prądem i wodą, a korzystając z internetu nie podawały swoich danych, nie wysyłały zdjęć i nie odpowiadały nowym znajomym o zasobności rodziców.

Uczniowie włączali się w rozmowę z policjantami. Z zaangażowaniem dyskutowali na powyższe tematy i co najważniejsze zapewnili prelegentów, że będą stosowały się do udzielonych im wskazówek i z chęcią skorzystają z propozycji spędzania czasu wolnego w szkole czy w GOK-u podczas ferii zimowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.