Reklama

Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom

Opublikowano:
Autor:

 Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Od 20 marca do 29 czerwca 2018 roku można zaszczepić dziecko przeciwko pneumokokom. Akcja dotyczy dzieci do 5 roku życia, urodzonych w latach 2013-2016, które dotychczas nie były szczepione przeciwko pneumokokom. Wystarczy tylko zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu.

– Pneumokoki to jedne z najbardziej groźnych bakterii wywołujących ciężkie choroby i często pozostawiających powikłania na całe życie, dlatego warto skorzystać z możliwości oferowanych przez Ministerstwo Zdrowia – zachęca wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

Szczepienie daje najlepszą i najskuteczniejszą ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae.

Warunkiem jest zakwalifikowanie dziecka do szczepienia do dnia 20 kwietnia 2018 roku. Liczba szczepionek oraz czas akcji jest ograniczony.

Szczegółowe informacje udzielane są przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęczycy. Zachęcamy do lektury artykułu poświęconego pneumokokom na stronie WSSIP w Łodzi (tutaj).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE