Reklama

Brak zaintersowania konsultacjami społecznymi

Opublikowano:
Autor:

Brak zaintersowania konsultacjami społecznymi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Lokalna Grupa Działania „Ziemia Łęczycka” dopiero raczkuje, lecz samorządowcy z 4 gmin (miasto Łęczyca, gmina Łęczyca, gmina Daszyna i gmina Grabów) tworzących LGD nie próżnują i robią wszystko, aby zachęcić mieszkańców do współpracy. Głównym celem jest pozyskiwanie środków zewnętrznych, które mają trafiać do lokalnych przedsiębiorców, małych firm czy też szkół. W tym celu samorządy zorganizowały spotkania informacyjne dla mieszkańców, w których miały przedstawić ogólny zarys działania LGD „Ziemi Łęczyckiej” oraz wspólnie omówić problemy, jakie dotykają mieszkańców. 

Dziś o godzinie 11 w urzędzie miasta miało odbyć się jedno ze spotkań, dla mieszkańców Łęczycy, lecz okazało się, że… nie było zbyt wielu chętnych. Po odczekaniu kwadransu akademickiego, burmistrz Krzysztof Lipiński podjął decyzję o przesunięciu terminu spotkania.

- Mamy takie doświadczenie, że nie jest to najlepszy czas. Będziemy musieli przełożyć to spotkanie na okres powakacyjny i w godzinach popołudniowych, wtedy, kiedy wszyscy mamy więcej czasu. Miało to być spotkanie informacyjne i chcieliśmy omówić historię utworzenia LGD, zasady, cele i tak dalej, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Jeszcze raz dziękuję państwu, że raczyliście poświęcić czas na dzisiejsze spotkanie. W najbliższym czasie poinformujemy o przyszłym terminie spotkania – powiedział burmistrz.

Gmina Łęczyca również ma za sobą pierwsze konsultacje społeczne, które odbyły się 18 sierpnia i trwały od godziny 11 do godziny 13. Obecnych było 28 osób, gdzie wspólnie także rozmawiano o LGD. Zrealizowano wszystkie punkty spotkania, po czym między mieszkańcami wywiązała się  żywa dyskusja o celach LGD. Mimo podzielenia opinii, wspólnie ustalono mocne i słabe strony, a także wyciągnięto podstawowe wnioski. Spójnikiem dyskusji była zgoda w tym, że w gminie Łęczyca jest ogromne zapotrzebowanie na dodatkowe miejsca pracy, wspólną ntegrację, oraz zatrzymanie młodych ludzi przed wyjazdem do dużych miast.

Gmina Grabów i gmina Daszyna także mają już za sobą pierwsze spotkania informacyjne. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE