Reklama

Reklama

Budżet podjęty, ale z poprawkami. Co dodano a co usunięto?

Opublikowano: pt, 29 gru 2017 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj odbyła się sesja rady miasta, podczas której rajcy między innymi głosowali nad podjęciem uchwały w sprawie uchwalenia budżetu miasta Łęczyca na 2018 rok. Jak w latach ubiegłych, zawarto w nich pewne wnioski, w wyniku czego z niektórych zadań zrezygnowano, a niektóre dodano. Przyszłoroczny budżet zakłada dochody w wysokości 55 076 068 zł, natomiast wydatki wyniosą 57 126 068 zł. Powoduje to deficyt w wysokości 2 050 000 zł. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi była pozytywna. Zanim jednak podjęto głosowanie, radny Marek Jóźwiak jako przewodniczący komisji planowania i budżetu przedstawił wnioski, które zawierają zmiany w budżecie. Zrezygnowano na przykład z modernizacji I piętra budynku Domu Kultury w Łęczycy, wykonania projektu modernizacji stadionu czy przebudowy budynku biurowego po byłym Zakładzie Karnym. Zamiast tego dodano modernizację, naprawę ulic i chodników, dotację na budowę i modernizację systemu zabezpieczeń na łęczyckim zamku czy dotację na zadania w zakresie kultury fizycznej. Wnioski zakładały także zmianę nazwy zadania, które polegałoby na opracowaniu i wydaniu Biuletynów Informacyjnych Rady Miejskiej. Jakie konkretnie zadania usunięto lub dodano?

Reklama

Usunięto

- Przebudowa budynku biurowego po byłym Zakładzie Karnym w Łęczycy przy ul. Pocztowej 12 na potrzeby podległych gminie miastu Łęczyca jednostek organizacyjnych – 150 tys. zł 

- Modernizacja I piętra budynku Domu Kultury w Łęczycy wraz z kompleksową aranżacją i wyposażeniem sali wielofunkcyjnej – 150 tys. zł 

- Wykonanie projektu modernizacji stadionu miejskiego w Łęczycy – 44 tys. zł

- Imprezy sportowe pod patronatem Burmistrza Miasta – 16 tys. zł

- Zadanie „Święto Niepodległości” – 25 tys. zł

- Zadanie „Dzień dziecka” – 20 tys. zł

Dodano

- Modernizacja, naprawa ulic i chodników na terenie miasta Łęczyca – 135 tys. zł

- Doposażenie i urządzenie placu zabaw przy ul. Dominikańskiej w Łęczycy – 35 tys. zł

- Budowa i modernizacja systemów zabezpieczeń w zamku w Łęczycy – 150 tys. zł

- Dotacje na zadania w zakresie kultury fizycznej – 60 tys. zł

- Zadania „Organizacja wyborów Miss i Mistera Ziemi Łęczyckiej” – 5 tys. zł

- Montaż oświetlenia hybrydowego w Łęczycy przy ul. Altera – 20 tys. zł

- Zmiana nazwy zadania z „Zakup gadżetów promocyjnych oraz opracowanie i wydruk materiałów promocyjnych” na nową nazwę: „Zakup gadżetów promocyjnych oraz opracowanie i wydanie biuletynów informacyjnych Rady Miejskiej”.

Przedstawione wnioski przegłosowano stosunkiem 12 za i 2 przeciw. Sam budżet został uchwalony jednogłośnie, jak i Wieloletnia Prognoza Finansowa Gminy Miasta Łęczyca na lata 2018-2025. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.