Reklama

Burmistrz Krzysztof Lipiński: "Jestem niewinny"

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz Krzysztof Lipiński: "Jestem niewinny" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Oświadczenie dotyczące zawieszenia w czynnościach służbowych Burmistrza Miasta Łęczyca i zarzutów postawionych przez Prokuraturę Rejonową Łódź - BałutyW związku z informacjami dotyczącymi zarzutów postawionych mi 9 grudnia 2016 roku przez Prokuraturę Rejonową Łódź - Bałuty oświadczam, iż jestem niewinny. Postępowanie prowadzone przeciwko mnie zostało zainicjowane przez moich politycznych przeciwników, którym uniemożliwiałem realizowanie ich partykularnych interesów, ponieważ stały w sprzeczności z interesami Miasta Łęczyca i jej społeczności.Podkreślam, iż postępowanie prowadzone w tej sprawie przez Prokuraturę Łódź - Bałuty w Łodzi zostało już raz zakończone umorzeniem. Jednak w wyniku politycznych interwencji i nacisków na najwyższym szczeblu władzy, sprawa dziś powraca.

Informuję, iż stawiane mi zarzuty w żadnej mierze nie są oparte na prawdzie i nie znajdują poparcia w żadnych obiektywnych dowodach. Z całą stanowczością podkreślam, iż nigdy nie żądałem od nikogo żadnych korzyści w związku z pełnieniem funkcji Burmistrza Miasta Łęczycy, ani majątkowych ani osobistych. Zostanie to przeze mnie wykazane w prowadzonym ponownie postępowaniu. W najbliższych dniach złożonych zostanie szereg wniosków dowodowych, zarówno w zakresie przesłuchania świadków, jak włączenia do postępowania kolejnych dokumentów.

Podkreślam, iż zastosowanie wobec mnie środka w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych nie powoduje wygaśnięcia mandatu Burmistrza Miasta, więc publikacje medialne sugerujące, że Łęczyca została bez Burmistrza, nie oddają prawdy i mają na celu jedynie wzbudzenie niepokoju wśród Łęczycan. Od postanowienia wydanego przez Prokuraturę Rejonową Łódź - Bałuty przysługuje mi zażalenie, z czego zamierzam skorzystać, albowiem uważam, iż brak jest jakichkolwiek podstaw do stosowania wobec mnie tak surowego środka zapobiegawczego. Wyrażam nadzieję, iż Sąd rozpoznający zażalenie podzieli argumentację obrony i uchyli postanowienie Prokuratury.

Do tego czasu zgodnie z art. 28 g ust. 1 pkt 5 ustawy o samorządzie gminnym, w związku z przemijającą przeszkodą w wykonywaniu zadań i kompetencji burmistrza ich wykonywanie przejmie Zastępca Burmistrza, do czasu zakończenia stosowanie wobec mnie środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w czynnościach.

Oświadczam, iż Urząd Miejski w Łęczycy pracuje normalnie, a zadania realizowane przez łęczycki samorząd miejski nie są zagrożone.

Jednocześnie oświadczam, iż wyrażam zgodę na podawanie przez media mojego pełnego imienia i nazwiska oraz publikowanie mojego wizerunku.

Krzysztof Lipiński
Burmistrz Miasta Łęczycy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE