Reklama

Co dalej z fotoradarem?

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z fotoradarem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Jeśli jest jakaś rzecz, która nie wpływa pozytywnie na wizerunek naszego miasta, to z całą pewnością jest to fotoradar. Wstępnie burmistrz Krzysztof Lipiński zapowiadał usunięcie fotoradaru, jednak na ten rok okazało się to niemożliwe. Wówczas, fotoradar miał być postawiony jedynie przez okres letni, po czym miał zniknąć.Dziś mamy już listopad, a fotoradar nadal stoi, więc poszukaliśmy odpowiedzi w magistracie na nurtujące mieszkańców Łęczycy pytania.- Burmistrz Lipiński zapowiadał rezygnację z fotoradaru od 2016 roku i przesunięcie aktywności strażników miejskich z jego obsługi na realizację innych zadań. Zgodnie z deklaracjami pomiary prędkości na drogach na terenie Łęczycy zostaną zakończone jeszcze w listopadzie 2015 r. Po tym terminie fotoradaru obsługiwanego przez Straż Miejską już w Łęczycy nie będzie – mówi Jakub Pietkowicz, pełnomocnik burmistrza -  Bieżące terminy pomiarów na terenie miasta zostały ustalone z uwzględnieniem letnich awarii wynajmowanego od Zakładu Urządzeń Radiolokacyjnych Zurad z Ostrowa Mazowieckiego urządzenia. Awarie wymusiły przerwę w zaplanowanych działaniach w miesiącach letnich 2015 roku. 

Zdaniem Burmistrza Łęczycy Straż Miejska nie powinna obsługiwać fotoradarów. Praca strażników jest bardziej potrzebna mieszkańcom miasta na innych odcinkach. Pożądana jest ich aktywność związana chociażby z utrzymaniem porządku w mieście, zapobieganiem drobnym wykroczeniom i niesieniem pomocy mieszkańcom Łęczycy.

Jakub Pietkiewicz poinformował, że od przyszłego roku Straż Miejska skupi się na innych działaniach.

-  Od nowego roku Straż Miejska będzie mocniej angażować się w ochronę spokoju i porządku w miejscach publicznych. Chcemy także zaangażować Straż Miejską w działania o charakterze prewencyjnym i informacyjnym. Ma to na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym – zakończył.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE