Reklama

Cykl kolejnych szkoleń kursowych z NMF

Opublikowano:
Autor:

Cykl kolejnych szkoleń kursowych z NMF - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na terenie Zakładu Karnego w Garbalinie, dzięki wsparciu celowych środków finansowych z Norweskiego Mechanizmu Finansowego, przeprowadzono tym razem już dwa szkolenia kursowe pn. "Pilarz – Drwal”.Uczestniczyli w nich zarówno osadzeni odbywający karę pozbawienia wolności po raz pierwszy oraz recydywiści penitencjarni. 

Pierwsze teoretyczne zajęcia kompetencyjne, wyłonionej grupy uczestników szkolenia, rozpoczęły się z początkiem maja br. materiał dotyczył przede wszystkim zakresu problematyki ekologicznej, skutecznego radzeniem sobie na rynku pracy, ratownictwa medycznego oraz najważniejsze teorii praktycznej nauki zawodu. Pierwsi do nauki przystąpili osadzeni odbywający karę pozbawienia wolności po raz pierwszy.

Po zaliczeniu teoretycznej części szkolenia, osadzeni ci przystąpili do praktycznej nauki zawodu, która realizowana była poza terenem zakładu karnego. W trakcie trwania głównej części szkolenia, osadzeni nabyli umiejętności związane ze ścinką i obalaniem drzew oraz zapoznali się także z całym procesem pozyskiwania drewna. Szkolenie dla kolejnej grupy osadzonych (recydywiści penitencjarni) rozpoczęte zostało na początku czerwca br. na tych samych jak już wyżej wymieniono  zasadach. Części praktyczne kursów realizowane były, tak jak i w roku poprzednim, w lasach podległych Nadleśnictwu Kutno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE