Reklama

Czas na zmiany w gminie Grabów

Opublikowano:
Autor:

Czas na zmiany w gminie Grabów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Podczas wczorajszej sesji Rady Gminy Grabów podjęto uchwały, które będą miały kluczowy wpływ na przyszłość gminy. O trzech najważniejszych poinformował mieszkańców na swoim blogu wójt gminy, Tomasz Pietrzak.- W sprawie zmiany formy organizacyjnej Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej podjęcie uchwały skutkuje likwidacją zakładu budżetowego GZGKiM do 31 grudnia 2015 roku. Całość dotychczasowych zadań będzie realizowana w ramach referatu ds. gospodarki komunalnej, co zwiększy odpowiedzialność Urzędu Gminy w tym zakresie. W pierwszym etapie powołany zostanie likwidator, który zinwentaryzuje majątek i dokona zmian kadrowych. W drugim etapie nastąpi przejęcie mienia ruchomego i nieruchomego przez UG oraz powołanie kierownika referatu - mówi wójt.

Kolejna z nich dotyczy sprawy zamiaru połączenia Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej. Podjęcie uchwały skutkuje powołaniem Gminnego Centrum Kultury z dniem 01 stycznia 2016 roku. Biblioteki oraz GOK realizują zadania związane z kulturą, a od dawna padało wiele krytycznych słów na temat funkcjonowania sfery kulturalnej, m.in. z powodu niedoborów kadrowych. Dlatego w wyniku tej decyzji będzie można skuteczniej zagospodarować zasoby kadrowe oraz spadną koszty funkcjonowania w tym zakresie.

Ostatnią z nich to sprawa niewyodrębniania w 2016 roku środków w ramach funduszu sołeckiego.

- Podjęcie tej uchwały skutkuje, m.in. zamianą części zadań realizowanych w ramach wydatków bieżących na zadania inwestycyjne. Drobne zadania finansowane w ramach funduszu sołeckiego będą od 2016 roku realizowane przez referat ds. gospodarki komunalnej. Rekomendacja dla tej uchwały jest wynikiem pogarszającego się od kilku lat wskaźnika operacyjnego naszej gminy. Ta zmiana umożliwi lepsze podejście inwestycyjne z wykorzystaniem funduszy unijnych - kończy Tomasz Pietrzak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE