Reklama

Czy miasto jest przygotowane na zimę?

Opublikowano:
Autor:

Czy miasto jest przygotowane na zimę? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Do kalendarzowej zimy jeszcze trochę czasu zostało, jednak październikowe opady śniegu spowodowały, że nie tylko kierowcy byli zaskoczeni.Wówczas, niemalże natychmiast nasunęło się pytanie, czy miasto jest odpowiednio przygotowane na nagły i niespodziewany atak zimy.Okazuje się, że tak. Z ubiegłego sezonu zimowego (2014/2015) pozostało jeszcze do wykorzystania łącznie 200 ton soli i piachu. W każdej chwili, do akcji zimowej na terenie miasta, magistrat jest w stanie skierować 3 ciągniki, 3 pługi, 2 rozsiewacze oraz 2 wirnikowe odśnieżarki spalinowe, które są na wyposażeniu Zieleni Miejskiej. 

W okresie jesienno - zimowym monitorowana jest na bieżąco wysokość temperatury, wielkość opadów czy ewentualnie pokrywy śnieżnej.

- W przypadkach zagrożeń powstałych wskutek dużych opadów śniegu lub wystąpienia ryzyka gołoledzi, prowadzona jest kontrola zimowego utrzymania dróg i chodników, placów i parkingów i podejmowana decyzja o ewentualnym użyciu sił i materiałów – informuje Jakub Pietkiewicz, pełnomicnik burmistrza do spraw kontaktów z mediami -  Podobnie jak w latach ubiegłych od listopada pracownicy Jednostki będą pełnić dyżury na wypadek wystąpienia opadów śniegu i mrozów, by w możliwie najszybszy sposób zapewnić przejezdność i przywracać przyczepność na nawierzchni dróg i chodników na terenie miasta Łęczyca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE