Reklama

"Czytelnicze podaj dalej"

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności We wtorek, 25 października br. powiatowa akcja „Czytelnicze podaj dalej" dotarła do Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej. Już od samego rana odbywały się spotkania z książką.Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Łęczycy oraz Sieć Bibliotekarzy Powiatu Łęczyckiego zorganizowały wspólnie akcję "CZYTELNICZE PODAJ DALEJ". Celem akcji było podkreślenie roli książki, upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie uczniów do czytania i korzystania z zasobów bibliotek oraz promocja bibliotek szkolnych i biblioteki pedagogicznej w środowisku lokalnym.

Za oknem szaro, ponuro i deszczowo a w Miłoszówce radość czytania, wszystko to za sprawą inicjatorki akcji - p. Katarzyny Bednarek. Czytano od rana do ostatniej godziny lekcyjnej, a uczniowie prezentowali swoje pomysły na udział w akcji. Wśród czytanych pozycji znalazły się między innymi: "Ballady" A. Mickiewicza, "Romeo i Julia" W. Szekspira, "Zabójstwo Rogera Acroyda" A. Christie, "Syzyfowe prace" S. Żeromskiego, "Mały Książę" A. de Saint Exuperego ... a wszystko to nawet z podziałem na role. Wielkie zaangażowanie i radość, które towarzyszyły gimnazjalistom w szkolnym czytaniu, dowodzą, że książka nieustannie inspiruje, pobudza do myślenia i działania. Cel był jeden – święto czytania. I udało się go nam osiągnąć!

Wciąż aktualne są dla nas słowa Wisławy Szymborskiej: "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE