Reklama

Dlaczego przesunięto terminy zgromadzeń wspólników spółek miejskich?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego przesunięto terminy zgromadzeń wspólników spółek miejskich? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W ubiegłym tygodniu miały odbyć się Zgromadzenia Wspólników Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (12 czerwca) i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej  i Mieszkaniowej (14 czerwca), jednak wyznaczono nowe terminy.Jak wiemy miasta Łęczyca (jako wspólnika) nie mógł reprezentować zastępca burmistrza Andrzej Rokicki, który w tym czasie przebywał na urlopie.Prezes PEC Cezariusz Grabowicz wyjaśnia, że powodem zmiany terminu był brak przygotowanych odpowiednich uchwał, gdzie wskazuje winę obsługi prawnej urzędu.

- Odwołałem za zgodą wspólnika Zwyczajne Zgromadzenie Spółki w dniu 12 czerwca 2017 z uwagi na nieprzygotowanie  przez służby prawne miasta Łęczycy uchwały o zasadach kształtowania wynagrodzeń Zarządu i Rady Nadzorczej Spółki pomimo, że w mojej obecności oraz pozostałych prezesów spółek miejskich takie polecenie już w marcu 2017 roku wydał pani mecenas zastępca burmistrza Andrzej Rokicki, a obowiązek podjęcia takich uchwał do 30 czerwca 2017 wynika wprost z ustawy pod rygorem kar pieniężnych - mówi prezes.

Pan Grabowicz dodaje, że osobą upoważnioną przez burmistrza była sekretarz miasta Ewa Lewińska. Nowy termin zgromadzenia wyznaczono na 27 czerwca br. 

Z kolei prezes PGKiM Janusz Muszyński mówi, że zgromadzenie w ich spółce zostało przesunięte na wniosek sekretarz Ewy Lewińskiej w uzgodnieniu z radą nadzorczą. 

- W dn. 12 czerwca Walne Zgromadzenie Wspólników PGKiM Sp. z o.o. na wniosek pani sekretarz miasta Ewy Lewińskiej w uzgodnieniu z radą nadzorczą zostało przeniesione na dzień 29 czerwca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE