Reklama

Reklama

Droga Krajowa 91 doczeka się remontu

Opublikowano: pon, 27 mar 2017 12:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś po godzinie 11 przy Drodze Krajowej nr 91 odbyła się konferencja prasowa senatora Przemysława Błaszczyka i posła Marka Matuszewskiego, którzy zapowiedzieli, że „krajówka” doczeka się wkrótce remontu. Konferencja związana jest z decyzją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która przekazała aneks do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa mówiący o inwestycji zadania pn. „Rozbudowa drogi krajowej nr 91 w mieście Łęczyca”. Senator Przemysław Błaszczyk mówiąc o inwestycji zwrócił uwagę, że jest to potrzebny remont, tym bardziej, że w mieście nie ma obwodnicy. 

Reklama

- Myślę, że jest to inwestycja oczekiwana przez mieszkańców i władze samorządowe. Do tej pory Łęczyca była troszkę pokrzywdzona, bo Krośniewice, Kowal, czy Ozorków mają obwodnicę, a Łęczyca jej się nie doczekała. Cieszymy się, że będzie wyremontowany ten odcinek przez Łęczycę. Dziękuję posłowi Markowi Matuszewskiemu, który wspomógł mój apel i udało się, inwestycja będzie zrealizowana – mówił senator. 

W podobnym tonie wypowiadał się poseł Marek Matuszewski, który podkreślił fakt, że planowana jest budowa ścieżki rowerowej .

- Mam nadzieję, że już wkrótce będę mógł wraz z mieszkańcami Łęczycy jechać tutaj na rowerze. Wzdłuż tej remontowanej i modernizowanej drogi powstanie wspaniała ścieżka rowerowa , z której będą korzystać nie tylko mieszkańcy Łęczycy, ale wszyscy, którzy będą tu przejeżdżać. Bezpieczeństwo, to jest najważniejsze, a ta droga będzie bezpieczna. Cieszymy się, że jest to kolejna inwestycja w tym rejonie województwa, bo nie tak dawno informowaliśmy o remoncie drogi z Topoli Królewskiej do Kutna – mówił poseł. 

Sama rozbudowa zakłada między innymi: budowę 2 zatok autobusowych, budowę ścieżki rowerowej, budowę 2 skrzyżowań o ruchu okrężnym, przebudowę skrzyżowań, likwidację 3 skrzyżowań, budowę kanalizacji deszczowej i urządzeń oczyszczających wody opadowe, budowę nowych odcinków chodników, wymianę nawierzchni zjazdów indywidualnych i publicznych, rozbudowę oświetlenia ulicznego, budowę sygnalizacji świetlnej akomodacyjnej oraz usunięcie kolizji z infrastrukturą techniczną. 

Planowany termin realizacji zadania to lata 2017-2018. Szacunkowy koszt wynosi 36 133 154 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.