Reklama

Działania pod nazwą "Akwen"

Opublikowano:
Autor:

Działania pod nazwą "Akwen" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Policjanci z łęczyckiej komendy wzięli udział w ponadpowiatowych działaniach pn: „Akweny” ukierunkowanych na budowanie właściwych postaw podczas wypoczynku nad wodą w ramach kampanii pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”.23 lipca 2017 roku mundurowi z łęczyckiej komendy wspólnie z kolegami ze Zgierza i Poddębic, którzy w tym samym czasie działali na swoim terenie prowadzili akcję pod nazwą „Akweny”.Głównym celem podjętej inicjatywy było przede wszystkim:

- zapewnienie bezpieczeństwa na terenach wodnych i przywodnych,
- propagowanie bezpiecznych zachowań w czasie wypoczynku nad wodą.
- ograniczenie wystąpienia zdarzeń zagrażających: życiu, zdrowiu i mieniu.

W ramach działań policjanci z Łęczycy sprawdzili akweny wodne i trasy dojazdowe między innymi do: zalewu miejskiego w Łęczycy, żwirowni w Wilczkowicach, terenu ruin, fosy i zbiornika w Besiekierach, rejon rzeki Ner w miejscowości Leszno. Funkcjonariusze sprawdzili również wytypowane wcześniej zbiorniki wodne na terenie działania Rewiru Dzielnicowych w Piątku.

Przypominamy!

Pogoda zachęca do zaplanowania aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, w tym do kąpieli. Statystyki pokazują jednak, że kąpiele pod wpływem alkoholu oraz niezachowanie należytej ostrożności podczas przebywania nad wodą są częstymi przyczynami utonięć. Dlatego pomimo wakacyjnej beztroski, nie zapominajmy o zasadach bezpieczeństwa w wodzie i nad wodą.

Wybierajmy jedynie strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli, unikajmy natomiast różnego rodzaju glinianek, stawów czy żwirowisk. Pamiętajmy również, że na odcinkach szlaków żeglugowych, w pobliżu portów, mostów, zapór itp. kąpiel jest szczególnie niebezpieczna. Przebywając na terenie kąpieliska, przestrzegajmy jego regulaminu, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku, zachowajmy również ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu. Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego (np. w kamizelki ratunkowe) sprzętu pływającego.

Zachowujmy ostrożność również podczas wypoczynku nad wodą, na przykład podczas spacerów lub łowienia ryb. Przebywanie nad wodą po zmroku, samemu, w razie wypadku znacznie zmniejsza nasze szanse na ratunek. Zwracajmy także szczególną uwagę na bawiące się na brzegu dzieci.

Pamiętajmy również, że nasze rzeczy pozostawione na brzegu mogą stać się łatwym łupem złodziei. Nie pozostawiajmy bez opieki zwłaszcza cennych przedmiotów – telefonów, aparatów fotograficznych, pieniędzy, itp.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE