Reklama

Dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami powiatu

Opublikowano:
Autor:

Dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami powiatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy w ciągu ostatniego tygodnia zorganizowali 11 spotkań z mieszkańcami powiatu łęczyckiego w ramach których rozmawiali między innymi o bezpieczeństwie. Zachęcali do korzystania z programu „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”.Dzielnicowi łęczyckiej komendy prowadzą cykl spotkań ze społeczeństwem. W ostatnich dniach spotkali się z mieszkańcami powiatu inicjując je w urzędach gmin, gminnych ośrodkach pomocy społecznej, a także parafii. Policjanci podejmowali temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Rozmawiali między innymi o zabezpieczeniu mienia przed włamaniem i kradzieżą, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Radzili jak nie paść ofiarą oszustów. Wymienili również zasady, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem afrykańskiego pomoru świń oraz wirusem grypy ptaków. Przede wszystkim należy bezwzględnie przestrzegać zasad bioasekuracji:

- zabezpieczyć paszę przed dostępem dzikich zwierząt,
- nie karmić drobiu na zewnątrz budynku, w którym drób jest utrzymywany,
- nie poić drobiu oraz ptaków utrzymywanych przez człowieka wodą ze zbiorników, do których dostęp mają dzikie ptaki,
- stosować w gospodarstwie odzież i obuwie ochronne oraz po każdym kontakcie z drobiem lub dzikimi ptakami umyć ręce wodą z mydłem,
- stosować maty dezynfekcyjne w wejściach i wyjściach z budynków, w których utrzymywany jest drób,
- przetrzymywać drób w przeznaczonych do tego celu pomieszczeniach bez możliwości swobodnego poruszania się po otwartym wybiegu.

Ponadto mundurowi podczas spotkań zachęcali do korzystania z programu „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacji „Moja Komenda” objaśniając jednocześnie zasady wprowadzania zagrożeń na mapy oraz sposób śledzenia weryfikacji zgłoszenia. Dzielnicowi rozdali ulotki dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE