Reklama

Dzielnicowy Roku 2016 wyłoniony!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności IX Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” rozstrzygnięty! Zaszczytny tytuł najlepszego w kraju dzielnicowego przypadł w udziale mł. asp. Krzysztofowi Błachutowi z KWP w Krakowie, miejsce drugie zajął również reprezentant Krakowa sierż. szt. Sławomir Radwan, a na najniższym stopniu podium stanęła sierż. szt. Anna Mazurkiewicz z KWP w Katowicach. W gali finałowej, wśród zaproszonych gości, obecny był również Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

Mł. asp. Amadeusz Kościelski z Zespołu Dzielnicowych w Łęczycy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy w eliminacjach wojewódzkich stanął na najwyższym stopniu podium. W finale ogólnopolskich zawodów zajął 10 miejsce w konkurencji indywidualnej a 7 drużynowo, będąc w zespole z dzielnicowym z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.

Zanim jednak zwycięzcy, spośród 34 uczestników zawodów, pojawili się na podium, musieli stoczyć zaciętą rywalizację w pięciu konkurencjach, w zakres których wchodziły:

symulacja – podstawowe czynności służbowe związane ze służbą patrolową – zwyciężyła: sierż. szt. Anna Mazurkiewicz – KWP w Katowicach;

pierwsza pomoc przedmedyczna – zwyciężył: sierż. szt. Martin Meryk – KWP w Opolu;

symulacja – przyjęcie interesanta - zwyciężył: st. asp. Tomasz Mroczek – KWP w Rzeszowie;

strzelanie – zwyciężył: mł. asp. Krzysztof Błachut – KWP w Krakowie;

test wiedzy – zwyciężył: asp. szt. Grzegorz Pawęska – KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Natomiast Puchar dla najlepszej drużyny oraz Puchar Przechodni MSWiA pojedzie do KWP w Krakowie – w klasyfikacji generalnej wygrali bowiem mł. asp. Krzysztof Błachut i sierż. szt. Sławomir Radwan. Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w w Gorzowie Wielkopolskim w składzie: asp. szt. Adam Tomaśko i asp. szt. Grzegorz Pawęska, a na trzeciej pozycji uplasowali się mł. asp. Aniela Kurzyna i mł. asp. Michał Osipowicz reprezentujący KWP w Białymstoku.

Tuż po godzinie 13.00 policjanci zmagający się w trzydniowych rozgrywkach w ramach Finału Ogólnopolskich zawodów policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016” wzięli udział w uroczystości kończącej zawody.

Najlepsi  dzielnicowi  wyjechali z Katowic z licznymi nagrodami ufundowanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji, Wojewodę Śląskiego, samorządy śląskich miast i instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz współorganizatora Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

W gali finałowej udział wziął Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk. Swoją obecnością uroczystości zaszczycili również m.in. I Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Komendanci Wojewódzcy Policji, Naczelnicy Wydziałów Prewencji Komend Wojewódzkich Policji z całego kraju, przedstawiciele władz miast woj. śląskiego, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, przedstawiciele NSZZP oraz wielu dostojnych gości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE