Reklama

Dzień Edukacji Narodowej w Jedynce [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 13 paź 2017 18:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś w Szkole Podstawowej nr 1 obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej zwany popularnie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji odbyła się tradycyjna uroczysta akademia. Wśród przybyłych na uroczystość gości była wykonująca zadania i obowiązki burmistrza Łęczycy – Pani Monika Kilar-Błaszczyk, liczne grono rodziców wraz z przedstawicielami Rady Rodziców, a także emerytowani pracownicy szkoły.Na początku akademii życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły skierowała Pani Dyrektor Wanda Lepczak. Głos zabrała również pani burmistrz oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców – Magdalena Jagiełło. Następnie zostały wręczone nagrody dyrektora dla nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów klas podstawowych.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Możemy śmiało napisać, że to było prawdziwe SHOW! Nie mogło zabraknąć dowcipnych dialogów, dobrej muzyki i tańca. Wszystko rozpoczęło się od recytacji okolicznościowych wierszy i wykonania piosenki przez nasze pierwszaki. Następnie na scenę wkroczyli uczniowie klas czwartych ze swoim efektownym układem tanecznym. Kolejnym punktem części artystycznej był teledysk do piosenki Sylwii Grzeszczak w wykonaniu uczniów klasy piątej.

Natomiast uczniowie klasy szóstej zaprezentowali skecz pod tytułem Jedynka Express z parodią programów typu reality show, włączając spontanicznie w akcję nawet naszego księdza. Zarówno uczniowie jaki i zaskoczony duchowny świetnie poradzili sobie z zadaniem. Prawdziwym popisem gry aktorskiej i umiejętności wokalnych była scenka satyryczna zaprezentowana przez uczniów klasy siódmej oraz wykonanie w wersji rockowej bardzo popularnej piosenki harcerskiej pod tytułem Krajka.

Po popisach aktorskich i wokalnych przyszła pora na pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu uczniów klasy sportowej i grupy naszych niezawodnych cheerleaderek. Ostatnim punktem uroczystości były słodkie upominki od Samorządu Szkolnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE