Reklama

Reklama

Dzień Pluszowego Misia za nami

Opublikowano: pt, 24 lis 2017 08:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W czwartek 23 listopada w SP nr 1 obchodzone było niezwykłe święto – Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci przybyli wraz z pierwszakami i zaproszonymi gośćmi do szkoły. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” były występy pierwszaków i starszych kolegów.

Reklama

W pięknie udekorowanej „pluszakami” sali dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki... Uczniowie szkoły wraz z nauczycielami przygotowali program artystyczny dla kolegów ze wszystkich łęczyckich przedszkoli. Był czas na piosenki, scenki teatralne i zagadki. Oprócz skocznej zabawy starsi koledzy przygotowali ciekawostki, scenki o bezpieczeństwie na drodze. Udział w nich wzięli również nauczyciele. Natomiast sala gimnastyczna zamieniła się w „Misiową Krainę”.

W czasie „misiowego przyjęcia” dodatkową atrakcją dla najmłodszych było wykonanie przez uczniów klas pierwszych tematycznych piosenek. Dzieci zaprezentowały piosenki: „ Jadą, jadą misie”, „Pluszowy miś”, „Tu mam ręce”. Zabawa była doskonała. Wszyscy uczestniczyli w radosnej paradzie misiów. Zwieńczeniem udanej imprezy było wspólne, grupowe zdjęcie z miśkami oraz słodki poczęstunek w postaci pysznego lukrowanego misia z logo naszej szkoły.

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Wydarzenie zorganizowali: Agnieszka Andryskowska , Marzena Chodkowska, Ewa Pawałowska, Łukasz Cybulski, Justyna Domańska, Agnieszka Izydorczyk-Nowacka, Paweł Kopeć, Beata Kordysiewicz, Edyta Kowalska, Robert Kubiak, Alicja Lisiecka, Agnieszka Łukomska-Szmaja, Aleksandra Nowakowska, Renata Wasiak, Elżbieta Cichowska, Karolina Mikołajewska, Agnieszka Jurkowska, Ewa Kieterling, Alicja Stokwiszewska.

Nieocenioną pomoc zaoferowali pracownicy administracji szkoły: Katarzyna Brygier, Krzysztof Czajkowski, Wiesława Kornat, Marianna Michalak, Dorota Biniek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.