Reklama

Gimnazjaliści z wizytą w Urzędzie Gminy

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 11 grudnia odbyła się wycieczka edukacyjna Gimnazjum im. Św. Faustyny w Świnicach Warckich do Urzędu Gminy w Świnicach Warckich w ramach zajęć z wos.Uczniowie klas drugich gimnazjum wcielili się w role petentów i mieli do załatwienia następujące sprawy:1. Założyć własną firmę. 2. Uzyskać pozwolenie na wycinkę drzew na posesji. 3. Zgłosić wywóz śmieci. 4. Uzyskać dowód osobisty.

Gimnazjaliści zostali przyjęci przez sekretarz Gminy Mariolę Czocharę niezwykle ciepło i życzliwie. Po analizie tablicy informacyjnej i rozmowie z sekretarz udali się do pokojów, w których urzędują pracownicy urzędu gminy by samodzielnie załatwić sprawy.

Wszystkich niezbędnych, wyczerpujących informacji w danej sprawie oraz odpowiedzi na nurtujące pytania młodzieży udzielili: Patrycja Kowalska,  Emilia Żmudzińska, Leszek Opas, Jarosław Rybak.

Dzięki tej wizycie młodzież dowiedziała się że ma prawo do informacji, działania we własnej sprawie, prawo do odwołania się od decyzji oraz, że Urząd to instytucja, która jest przyjazna dla petentów. Podsumowaniem spotkania niech będzie powiedzenie: "Zawsze słuchaj ekspertów. Powiedzą Ci, co jest możliwe i niemożliwe, i dlaczego. A potem po prostu zrób to.”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE