Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W dniu wczorajszym w Gimnazjum w Łęczycy odbył się Gimnazjalny Konkurs Skoku Wzwyż. W tym roku zmagania uczniów połączone zostały ze spotkaniem z Mistrzem Olimpijskim Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi – Zbigniewem Bródką.Do rywalizacji w środowym konkursie przystąpiło dziesięcioro zawodników w dwóch kategoriach: chłopców i dziewczyn. Po emocjonujących zawodach, które obserwowało kilkuset uczniów, wyłoniono zwycięzców. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Katarzyna Ignatowicz, która uzyskała wynik 159 cm, wyprzedzając Oliwię Wolską (150 cm) oraz Justynę Solińską (150 cm).

Najlepszym wśród chłopców okazał się Krystian Kaźmierczak, który pokonał tyczkę zawieszoną na wysokości 191 cm. Drugie miejsce zajął Alan Brzeziński (180 cm), natomiast trzecie Bartosz Wojtera (170 cm). Startujący poza konkursem Łukasz Karwacki uzyskał natomiast wynik 194 cm.

Zawodnikom nagrody wręczyli: Mistrz Olimpijski w łyżwiarstwie szybkim – Zbigniew Bródka, wieloletni trener Artura Partyki – Edward Hatala, Dyrektor Gimnazjum w Łęczycy – Wanda Lepczak, a także Burmistrz Królewskiego Miasta Łęczyca – Krzysztof Lipiński. Ponadto wyróżniono łęczyckich sportowców, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w innych konkurencjach lekkoatletycznych.