Reklama

Reklama

Grand Prix dla Joanny Chwiałkowskiej z Miłoszówki

Opublikowano: 21 grudnia 2015 09:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Popularyzacja poezji i prozy wśród młodzieży, ukazanie piękna języka polskiego, a także rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich to jedne z ważniejszych celów, które przyświecały organizatorom Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Zimowe strofy”.Wspomniany konkurs odbył się w siedzibie organizatora, czyli w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie w środę, 16 grudnia. Dopasowanie tekstu do wieku i płci organizatora, staranna wymowa zgodna z zasadami kultury słowa, bezbłędne opanowanie pamięciowe i wywołanie właściwych wrażeń na słuchaczach stanowiły najważniejsze kryteria oceny recytacji. 

Reklama

Jury konkursowe, zgodnie z regulaminem,  przyznało 4 nagrody: Grand Prix, I, II, III miejsce oraz wyróżnienia. Ta najwyższa przypadła uczennicy klasy IIE Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej - Joannie Chwiałkowskiej, która bardzo trafnie dokonała wyboru repertuaru (wiersz „Betlejem” B. Leśmiana i fragm. prozy Agnieszki Battelli „Monolog z moją Matką”) i brawurowo wykonała swój program, przygotowywany pod okiem nauczyciela języka polskiego – Sławomira Doniaka.

Gimnazjum im. Cz. Miłosza reprezentowane było jeszcze przez dwie uczennice: Dagmarę Sobczak (IIIA) i Julię Kasierską (IIB), które otrzymały dyplomy za uczestnictwo w konkursie, a ich opiekunowie za pracę włożoną w ich przygotowanie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.