Reklama

Haider Rizvieg odwiedził Piątek

Opublikowano:
Autor:

Haider Rizvieg odwiedził Piątek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Niecodziennym wydarzeniem stała się wizyta uznanego w świecie filmowym, pochodzącego z Bangladeszu reżysera Haidera Rizviego, który przyjechał do Piątku na zaproszenie Dyrektora GOK-u Dariusza Struszczaka. Spotkanie tego niezwykłego człowieka z uczniami naszego gimnazjum odbyło się 21 października. Członkowie Koła Miłośników Literatury(uczniowie z klas Ic i IIc) pod opieką Joanny Wojtak przygotowali oprawę artystyczną w postaci prezentacji multimedialnej i galerii zdjęć nawiązujących do sztuki filmowej oraz kultury ojczyzny Haidera Rizvieg.

Gość opowiadał o obyczajach, historii i bogactwie kulturowym Bangladeszu, swojej pracy reżysera i scenarzysty, a także odpowiadał na pytania uczniów i nauczycieli. Jako pamiątkowy prezent pozostawił nam koszulkę z nadrukiem alfabetu bengalskiego, kompozycję przestrzenną zrobioną z juty oraz dzienniki w języku angielskim przywiezione z Londynu.

Haider Rizvi na prośbę uczniów z Koła Miłośników Literatury dokonał wpisu do szkolnej kroniki. Mamy nadzieję, że to spotkanie zainspiruje wielu gimnazjalistów do dalszych intelektualnych poszukiwań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE