Reklama

Historia magistra vitae est - Ryszard Janica laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii!

Opublikowano:
Autor:

Historia magistra vitae est - Ryszard Janica laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Słowa Cycerona wziął sobie do serca uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy  Ryszard Janica z klasy 5b.  Spotkanie z historią w szkole podstawowej  rozbudziło w nim pasję i chęć poszerzania zainteresowań w tej dziedzinie.  Dysponując  talentami , wysokim poziomem wiedzy oraz  niezwykłą wytrwałością osiągnął  ogromny sukces w skali województwa  - został najmłodszym tegorocznym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii.   Opiekunem  laureata  jest pani Danuta Domińczak - nauczycielka historii "Trójce".

Ryszard  poświęcił czas, wysiłek i wykazał się niebywałymi umiejętnościami i wiedzą oraz samozaparciem.  Od początku roku szkolnego cyzelował i uzupełniał wiedzę historyczną z programu szkoły podstawowej i  1. grudnia 2016 roku przystąpił do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii.   Zdobył 66 na 75 możliwych do zdobycia punktów, czyli 88 %, co pozwoliło mu wziąć udział w eliminacjach rejonowych, które ukończył z wynikiem 78 na 80 możliwych do zdobycia punktów co stanowiło 97%. Tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. 

9. marca 2017 r. wraz z 27 uczniami rozpoczął ostateczną rozgrywkę. W tej części konkursu otrzymał 76 na 80 możliwych punktów, co stanowi 95%.  W ten sposób został najmłodszym tegorocznym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii.    Jego sukces nie byłby tak spektakularny, gdyby nie wsparcie mamy, która czuwała nad jego nauką i wspierała go w wytężonej pracy. 

Ryszardowi Janicy i jego rodzicom serdecznie gratulujemy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE