Reklama

Reklama

Historyczna inwestycja w Tumie

Opublikowano: pon, 8 maj 2017 10:00
Autor:

Historyczna inwestycja w Tumie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W dniu 4 maja 2017 r. odbyło się złożenie wniosku „Tum – perła romańskiego szlaku ziemi łęczyckiej” przez Powiat Łęczycki i Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi ponad 10 mln. złotych.

Reklama

W dniu 28 kwietnia br. odbyło się podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi reprezentowanym przez Dyrektora Muzeum - prof. Ryszarda Grygiela oraz Powiatem Łęczyckim reprezentowanym przez Wojciecha Zdziarskiego – Starostę Łęczyckiego i Krystynę Pawlak – Wicestarostę Powiatu. Kolejnym etapem było złożenie w dniu wczorajszym wniosku o dofinansowanie. Projekt zakłada częściową odbudowę grodu – starej średniowiecznej Łęczycy wraz z budową bramy wjazdowej do grodziska (częściowa rekonstrukcja średniowiecznego grodziska w Tumie na cele turystyczne, a także stworzenie infrastruktury komunikacyjno - logistycznej – ułatwiającej dostęp do projektowanego obiektu. Liderem jest Powiat Łęczycki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.