Reklama

II Spotkanie TumJest

Opublikowano:
Autor:

II Spotkanie TumJest  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności II Spotkanie TumJest w Tumie odbędzie się. Hasłem są słowa: "Wojciech – święty świadek Ewangelii". To spotkanie ma pogłębić, utrwalić wiedzę, wiarę i niezłomny patriotyzm Polaków. Jest ono kierowane do wszystkich, którzy chcą odkryć tożsamość swojej wiary i dziękować za nią w miejscu obecności św. Wojciecha.Odbędzie się II Zjazd Wojciechów. Mężczyźni i przybyli pielgrzymi do Tumu zawierzą swoje sprawy św. Wojciechowi. Patronatem swoim to wydarzenie objęli: J. E ks. Bp Andrzej F. Dziuba, J. E ks. Bp Wojciech Osial, Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Spotkaniu towarzyszyć będzie szereg zajęć o charakterze historycznym z elementami działań artystycznych. Udział zapowiedzieli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  To okazja by odkryć przeszłość z bliska. Przybędą motocykliści, oraz odbędzie się pokaz aut sportowych. Będą kramy regionalne z jadłem swojskim, będzie wspólne plenerowe gotowanie żuru połączone z degustacją.

Dzięki prostym gestom i przedmiotom, możemy lepiej zrozumieć treści naszej wiary. Dziś ważne jest nie tylko to co się słyszy i widzi ale również to co można dostać do reki. To rok nabożeństwa soli.  Każdy z nas ma być autentycznym świadkiem zbawienia – solą dla ziemi. Każdy ma iść i głosić Chrystusa. Sól -symbol świeżości i niezepsucia, symbol młodości i wiary, która się nie psuje w Tumie. Każdy otrzyma grudkę soli. jako  pamiątkę z tego spotkania. Bądźmy w Tumie razem. Organizatorem jest Gmina Góra św. Małgorzaty oraz parafia NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie.

*PROGRAM SPOTKANIA:*
10.30 - otwarta recepcja przyjeżdżających grup
10.40 - występy orkiestr dętych
11.30 - zawiązanie wspólnoty
11.40 – koncert zespołu: Exodus15
12.00 - Anioł Pański, wprowadzenie relikwii
12.15 - konferencja pt.: „Wojciech – święty świadek Ewangelii
12.30 - uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E ks. Bp Andrzeja F. Dziuby –  ordynariusz diecezji łowickiej, po homilii nabożeństwo soli
14.15 - przerwa,
15.00 - koronka do Bożego Miłosierdzia – prowadzi Exodus15;
15.15 - zawierzenie mężczyzn i każdego z obecnych św. Wojciechowi, odmówienie litanii do św. Wojciecha
15.30 - przygotowanie do obchodów 100. objawień Fatimskich

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE