Reklama

Reklama

Inwazja robotów wyróżniona w Igrzyskach Mistrzów Kodowania

Opublikowano: 17 listopada 2015 08:36
Autor:

Inwazja robotów wyróżniona w Igrzyskach Mistrzów Kodowania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wydarzenie pt. Lekcja programowania otrzymało wyróżnienie w konkursie Igrzyska Mistrzów Kodowania. Wydarzenie to było wspólną inicjatywą Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy.Z kilkudziesięciu konkursowych zgłoszeń, jury wybrało 6 najlepszych wydarzeń promujących kodowanie w każdym wieku, jako kluczową kompetencję przyszłości. Wśród nich znalazła się inicjatywa naszych szkół. Niezwykłą lekcję programowania zorganizowali: Agnieszka Olczyk – nauczycielka matematyki i zajęć komputerowych oraz Łukasz Cybulski – nauczyciel informatyki i mechatroniki. Zwycięskie szkoły otrzymają nagrody rzeczowe, a także programy mentoringowe Mistrzów Kodowania. Fundatorem nagród w konkursie jest firma Samsung Electronics Polska.

Reklama

Wydarzenie, o którym informowaliśmy w październiku na naszych stronach jako inwazji robotów w Szkole Podstawowej nr 3 związane było z pokazem zdalnie sterowanych i wcześniej zaprogramowanych pojazdów, które pokonywały zaprogramowaną trasę, wykrywały przeszkody i transportowały przedmioty. Nie obyło się również bez rywalizacji zdalnie sterowanymi robotami uczniów szkoły podstawowej z gimnazjalistami. Oprócz tego gimnazjaliści opowiadali w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi programują i konstruują roboty. Odpowiadali także na pytania zadawane przez swoje młodsze koleżanki i kolegów.

Warto dodać, że programowanie to już nie jest domena tylko informatyków – kodują i będą kodować wszyscy, bez względu na wykształcenie, płeć i wiek. W Strategii Europa 2020, który jest dokumentem wytyczającym kierunki rozwoju krajów Unii Europejskiej bardzo wiele uwagi poświęca się wprowadzaniu nowych treści i metod nauczania, elementów kreatywności i innowacyjności, które pozwolą na przygotowanie odpowiedniej ilości fachowców niezbędnych do realizacji postępu i wzrostu. Zapisy te znajdują się w czołowym projekcie Strategii pod tytułem Unia Innowacyjności. Umiejętności programowania są niezwykle ważne dla przyszłości rynku pracy. Komisja Europejska informuje, że do 2020 roku zabraknie 900 tys. specjalistów w tej dziedzinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.