Reklama

Reklama

Jeszcze w październiku częściowe otwarcie ulicy Poznańskiej

Opublikowano: pon, 5 paź 2015 15:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Pod koniec października na części ulicy Poznańskiej zostanie wznowiony ruch samochodów. Wykonawca – firma SKANSKA SA – zadeklarował otwarcie dla ruchu kołowego fragmentu remontowanej drogi. Według zapewnień wykonawcy od 26 października br. zakończone zostaną prace na odcinku od wjazdu z drogi wojewódzkiej nr 91 do stacji benzynowej i przywrócony będzie ruch. Pozostał część remontowanej ulicy Poznańskiej (od stacji benzynowej do ulicy Ogrodowej) pozostanie zamknięta, a prace będą kontynuowane jeszcze w listopadzie.Ze względu na wstrzymanie prac, badania archeologiczne oraz oczekiwanie na decyzję Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, zezwalającą na kontynuację przerwanych robót, pierwotny termin zakończenia inwestycji ulegnie przesunięciu. Obecny harmonogram prac zakłada zakończenie prac budowlanych do końca listopada. 

Reklama

Zadanie inwestycyjne jest prowadzone pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych na terenie miasta Łęczyca – ul. Poznańska” dotyczy przebudowy ulicy Poznańskiej od ul Ogrodowej do wyjazdu na drogę wojewódzką nr 91.

W ramach zadania przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni, chodników, zjazdów, zatok postojowych, zatoki autobusowej. Zrealizowana zostanie przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej z przykanalikami, wpustami ulicznymi i odwodnieniem liniowym, a także budowa i przebudowa kanalizacji sanitarnej oraz wodociągu. Prace dotyczyć będą również zieleni.

Wartość zaplanowanych prac wynosi 2 257 911,02 zł. Na realizację zadania pozyskana została dotacja z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w wysokości 888 640.00 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.