Reklama

Już wkrótce ruszy zbiórka pieniędzy na modernizację bloku operacyjnego

Opublikowano:
Autor:

Już wkrótce ruszy zbiórka pieniędzy na modernizację bloku operacyjnego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Blok operacyjny w łęczyckim szpitalu od dłuższego czasu wymaga porządnego remontu. Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej Andrzej Pietruszka wielokrotnie powtarzał, że jego największym marzeniem jest pełna modernizacja.Jednak tak duża inwestycja wiąże się z ogromnymi kosztami (mówi się o minimalnej kwocie 20 mln zł) i zarząd starostwa szuka, gdzie tylko może, dofinansowań na ten cel. Od Ministerstwa Zdrowia, przez urzędy wojewódzkie, na samych mieszkańcach powiatu i sąsiednich powiatów, kończąc.W związku z tym planowane jest przeprowadzenie zbiórki pieniędzy, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł wpłacić „cegiełkę”. Jak zaznacza wicestarosta Krystyna Pawlak, zaangażowanie społeczeństwa może bardzo pomóc w uzbieraniu kwoty niezbędnej do uzyskania wkładu własnego.- Jest to pewien symbol ze strony społeczeństwa, bo głównych środków musimy szukać w budżecie Narodowego Funduszu Zdrowia i budżecie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, to są nasze zasadnicze kierunki poszukiwań. Natomiast tutaj chcemy się zmobilizować i przekonać  w ten sposób władze województwa, że rzeczywiście ta potrzeba jest rozumiana nie tylko przez dyrektora ZOZ-u, ale ma także duże poparcie społeczne.

Aby nie tworzyć dodatkowej fundacji, starostwo zwróciło się do Stowarzyszenia Gmin Ziemi Łęczyckiej z prośbą o przeprowadzenie zbiórki. W ubiegłym miesiącu stowarzyszenie wyraziło pozytywną opinię w tej sprawie i zgodziło się fizycznie przeprowadzić zbiórkę.

- Mamy przygotowane pismo, zgodnie z ustawą, do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Cyfryzacji, aby uzyskać zgodę. Obecnie czekamy na wydanie zgody. Natomiast 12 kwietnia wraz ze starostą będziemy zapraszać wszystkich włodarzy z terenu powiatu łęczyckiego oraz Uniejowa, które również jest członkiem i również wyraziło zgodę, ponieważ z tego terenu pacjenci także się tutaj leczą. Mamy przygotowany już regulamin, który chcemy przedstawić wójtom i burmistrzom – mówi wicestarosta – Tworzymy specjalne konto, aby ta zbiórka odbywała się równolegle na terenie każdej gminy.

Przygotowana zostanie również specjalna urna i plakaty informujące, które zostaną ulokowane w każdej gminie.

Zbiórka pieniędzy ruszy, gdy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Cyfryzacji wyda pozytywną opinię w tej sprawie, natomiast, według wstępnych założeń, zbiórka ma potrwać do końca tego roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE