Reklama

Koncert Orkiestry kameralnej „Łódzkie Smyczki”

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 22 listopada w kościele OO. Bernardynów w Łęczycy, odbył się koncert w ramach którego wystąpiła Orkiestra Kameralna Łódzkie Smyczki pod dyrekcją Ryszarda Jana Osmolińskiego.Zespół, w skład którego wchodzą młodzi muzycy, uczniowie i absolwenci Państwowego Liceum Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Łodzi, laureaci konkursów muzycznych o szczególnym zamiłowaniu do wspólnego muzykowania, zaprezentował utwory Andrzeja Panufnika "Suita Staropolska", Henryka Wieniawskiego "Romans z II koncertu skrzypcowego d- mol" oraz Astora Piazzolli "Grand Tango". 

Przepięknie wykonane kompozycje spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zebranej publiczności, która w szczególności dużymi oklaskami nagrodziła występujących tego wieczora młodych solistów w osobach Joanny Strembickiej (skrzypce) oraz Jakuba Lemańskiego (wiolonczela).

Nie zabrakło również utworów na bis.

Koncert odbył się w ramach projektu Spotkania z kulturą i sztuką – Łęczyca 2015 realizowanego przez Muzeum w Łęczycy, dofinansowanego ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE