Reklama

Końcowa rekrutacja do projektów "Gwarancje dla młodzieży"

Opublikowano:
Autor:

Końcowa rekrutacja do projektów "Gwarancje dla młodzieży" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Punkt Pośrednictwa Pracy w Łęczycy przypomina o końcowej fazie rekrutacji do projektów w ramach akcji Komisji Europejskiej "Gwarancje dla młodzieży".Projekty skierowane są do dwóch grup: młodzieży w wieku 16-17 lat, a także w wieku 18-24, ale nie uczącej się i nie pracującej. Rekrutacja potrwa do końca września. Koniec trwania akcji to grudzień 2015 r.

Projekt pn. "Pomysł na siebie"

Grupa docelowa: młodzież w wieku 16-17 lat zagrożona wykluczeniem społecznym - wsparcie przeznaczone dla młodzieży, która ukończyła gimnazjum, lecz nie jest zinteresowana podjęciem kilkuletniego, dalszego kształcenia formalnego, udział w projekcie w ramach „Gwarancji dla młodzieży” zapewni tej grupie uzyskanie kwalifikacji zawodowych poprzez kilkumięsięcznie kursy kwalifikacyjne  i szkolenia.

Projekt pt. "Równi na rynku pracy"

Grupa docelowa: młodzież w wieku 18-24 lata nieucząca się i niepracująca:

  • której ograniczenia materialne i środowiskowe, a także brak kwalifikacji zawodowych, zbyt niskie kwalifikacje zawodowe lub kwalifikacje zawodowe niedostosowane do potrzeb rynku pracy oraz brak doświadczenia zawodowego i wiedzy na temat skutecznych metod poszukiwania pracy utrudniają samodzielne nabycie umiejętności umożliwiających wejście na rynek pracy i gwarantujących udany start życiowy;
  • osoby zarejestrowane i niezarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy
  • osoby posiadające wykształcenie co najmniej na poziomie szkoły podstawowej, które wypadły z systemu edukacji, co spowodowało brak wyuczonego zawodu i zmniejszyło szanse na zatrudnienie,
  • absolwenci szkół zawodowych, techników, liceów zawodowych itp., którzy po skończeniu nauki nie mogą znaleźć zatrudnienia.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE