Reklama

Konkurs – kto będzie rehabilitował mieszkańców województwa?

Opublikowano:
Autor:

Konkurs – kto będzie rehabilitował mieszkańców województwa? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs na wdrożenie Programu rehabilitacji leczniczej dla mieszkańców województwa łódzkiego. Ma on być zrealizowany w latach 2018-2020. Jego głównym celem jest wdrożenie programów rehabilitacji medycznej ułatwiających powrót do sprawności, poprzez rehabilitację pacjentów z chorobami układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej tak, aby mogli oni podjąć pracę lub wydłużyć aktywność zawodową.

Zadanie to będzie dofinansowane z pieniędzy unijnych. W konkursie do rozdania jest ponad 1,4 miliona euro, czyli 6 milionów złotych. Minimalna wartość zgłaszanych projektów musi wynosić 50 tysięcy zł.

– Staramy się podążać za potrzebami mieszkańców – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego – W naszym Regionie przybywa osób starszych. Wynika to ze struktury demografii. I to co należy zrobić, to przygotować działania, które zapewnią nam, mieszkańcom, jak najdłuższą aktywność w dobrym zdrowiu.

O dofinansowanie mogą występować następujące podmioty:

- jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne oraz utworzone przez nie podmioty,

- podmioty wykonujące działalność leczniczą

- instytucje naukowe,

- jednostki badawczo-rozwojowe,

- organizacje pozarządowe,podmioty ekonomii społecznej, legitymujące się doświadczeniem w świadczeniu usług stanowiących zakres projektu.

Nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów będzie prowadzony od 25.09. do 10.10.2017 r. w dni robocze, w godzinach pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, tj. od godz. 8:00 do godz.16:00. Wniosek może być dostarczony za pośrednictwem operatora pocztowego lub osobiście lub złożony w Biurze Podawczym Urzędu przy al. Piłsudskiego 8 w Łodzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE