Reklama

Reklama

Konkurs ortograficzny w podstawówce w Czernikowie

Opublikowano: pon, 29 maj 2017 10:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W środę 24 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Czernikowie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas III szkoły podstawowej.Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. Do konkursu przystąpiło: 4 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Górze Św. Małgorzaty, 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku oraz 2 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czernikowie.

Reklama

Konkurs przebiegał w 2 etapach. W I części uczniowie rozwiązywali rebusy, krzyżówki i uzupełniali luki w wyrazach. W II części uczestnicy konkursu pisali dyktando. Po zsumowaniu punktów za poszczególne zadania Komisja Konkursowa przedstawiła wyniki .

I miejsce zajęła Maja Niewiadomska uczennica Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, zdobywając 44 punkty.

II miejsce zajął Tymon Barylski uczeń Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, zdobywając 43 punkty.

III miejsce zajęła Adrianna Kwapisz – uczennica Szkoły Podstawowej w Czernikowie, zdobywając 42 punkty.

Zwycięzcom wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy, zaś pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz słodkie upominki. Dyplomy uznania wręczono również nauczycielkom szkół w Piątku i Górze Św. Małgorzaty za przygotowanie uczniów, udział w pracach Komisji Konkursowej oraz otoczenie uczniów opieką.

Organizatorką konkursu była nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej w Czernikowie P. Jolanta Barylska, której podziękowania za zaangażowanie i kreatywność w propagowaniu wiedzy i umiejętności ortograficznych złożyła dyrektor Szkoły P. Agnieszka Bartczak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.