Reklama

Reklama

Konsultacje społeczne w Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Opublikowano: pt, 19 lut 2016 12:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 18 lutego roku, dzięki uprzejmości dyrekcji Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej odbyły się konsultacje społeczne z dyrektorami szkół i przedszkoli powiatu łęczyckiego w związku z wdrażaniem mapy zagrożenia.Inicjatorem spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy kom. Krzysztof Balcer w swoim wystąpieniu w ramach wprowadzenia przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu łęczyckiego w zakresie przestępczości kryminalnej oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Reklama

W dalszej części spotkania zastępca komendanta przedstawił założenia funkcjonowania mapy zagrożenia jako elementu procesu zarządzania bezpieczeństwem lokalnym. W założeniu mapy będą funkcjonować w formie opisowej oraz graficznej, będą zawierały między innymi:
- odzwierciedlenie zagrożeń już dostrzeżonych i zarejestrowanych przez służby,
 - odzwierciedlenie zagrożeń dostrzeżonych przez obywateli,
-  prognozy zagrożeń,
- służyły ocenie i optymalizacji dotychczasowych struktur organizacyjnych służb, w tym Policji,
- były jednym z narządzi wymiany informacji pomiędzy służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo obywateli.

Po przekazaniu niezbędnej wiedzy poproszono zgromadzonych o wnioski i postulaty, które ich zdaniem będą miały wpływ na stan bezpieczeństwa w powiecie łęczyckim. Zgromadzone informacje będą jednym ze źródeł w dalszej pracy nad projektem.

Najbliższe konsultacje społeczne zostaną przeprowadzone 22 lutego o godzinie 13.00 w Urzędzie Gminy w Świnicach Warckich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.