Reklama

Kto przebuduje Poznańską?

Opublikowano:
Autor:

Kto przebuduje Poznańską? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 8 marca został ogłoszony przetarg na przebudowę ulicy Poznańskiej na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Kilińskiego oraz na terenie parkingu i jezdni przy stacji paliw.Zadanie to kompleksowa inwestycja obejmująca przebudowa nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów oraz zatok postojowych. Przebudowana zostanie również sieć wodociągowa wraz z przyłączami oraz zbudowana kanalizacja deszczowa wraz z przykanalikami, wpustami ulicznymi i odwodnieniem liniowym. Planowany termin zakończenia prac to 30 listopada.

Ponieważ prace prowadzone będą na terenie, na którym potencjalnie można natrafić na przedmioty i resztki budowli o znaczeniu historycznym, ostateczny termin zakończenia prac może ulegać przesunięciu.

Koszt przeprowadzenia ratowniczych badań wykopaliskowych, zapewnienia nadzoru archeologicznego, a w przypadku natrafienia podczas prac ziemnych na obszarze objętym inwestycją na nieruchome obiekty archeologiczne, zabytkowe nawarstwienia kulturowe lub relikty zabudowy będzie ponosić wykonawca zadania.

W przypadku natrafienia na takie znalezisko wykonawca o dokonanym odkryciu powiadomi właściwy Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków i przeprowadzi na swój koszt wszelkie badania archeologiczne. Na przeprowadzenie badań archeologicznych Wykonawca wystąpi o pozwolenie do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Skierniewicach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE