Reklama

Kto wygrał w naszym okręgu? To oni zasiądą w Europarlamencie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Jak wynika z powyborczych sondaży z okręgu łódzkiego do Europarlamentu dostanie się dwóch kandydatów - Marek Belka z Koalicji Europejskiej oraz Witold Waszczykowski z Prawa i Sprawiedliwości.

W okręgu łódzkim wygrał PiS (ok. 46,69 proc.), który pokonał m.in. drugą w kolejności Koalicję Europejską (ok. 38,09 proc.). Jednak to przedstawiciel tego drugiego ugrupowania, Marek Belka, zdobył najwięcej głosów - 182 517 (20,00 proc.). Jedynka Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski zdobył "tylko" 168 021 głosów (8,57 proc.). Obaj panowie znajdą się w Europarlamencie.

Marek Belka to były minister finansów, premier i prezes Narodowego Banku Polskiego związany z SLD. Z kolei Witold Waszczykowski to były ambasador Polski w Iranie, zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, podsekretarz stanu w MSZ, a później szef tego ministerstwa. Odwołany w styczniu 2018 roku.

[AKTUALIZACJA:]

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki. Do dwóch wygranych w naszym okręgu dołączyła także Joanna Kopcińska z PiS która zdobyła (130 358, 14,28 proc.). Kariera polityczna Kopcińskiej rozpoczęła się w Platformie Obywatelskiej. Aż do ostatnich wyborów parlamentarnych działała wyłącznie w samorządzie. Po zdobyciu mandatu poselskiego wstąpiła do PiS. W grudniu 2017 roku została rzecznikiem rządu Mateusza Morawieckiego i sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE