Reklama

Kto zostanie sekretarzem w gminie Łęczyca?

Opublikowano:
Autor:

Kto zostanie sekretarzem w gminie Łęczyca? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Do roszad kadrowych może dojść w gminie Łęczyca. Monika Kilar-Błaszczyk, która pełniła funkcję sekretarza od stycznia 2016 roku w ubiegłym tygodniu została nominowana na pełniącą obowiązki burmistrza miasta Łęczyca. Tym samym stanowisko sekretarza w gminie jest nieobsadzone. Jak informuje wójt Jacek Rogoziński, Monika Kilar-Błaszczyk z urzędu nie odeszła, a korzysta z bezpłatnego urlopu. Jednak poszukiwania sekretarza trwają. - Pragnę podkreślić, że pani Monika wystąpiła o urlop bezpłatny, więc byłoby to zastępstwo. Z tej racji mogę powołać kogoś na to stanowisko, nie ma konieczności ogłaszania konkursu. Przyglądam się pracownikom urzędu i być może kogoś stąd powołam – mówi wójt – Na razie nie mam żadnej kandydatury. 

Jacek Rogoziński wymienia również warunki, jakie potencjalny kandydat musi spełnić. 

- Trzy warunki muszą być spełnione, a pierwsze dwa wynikają bezpośrednio z przepisów, czyli pięć lat pracy w administracji i dwa lata na stanowisku kierowniczym. Ja dodatkowo chcę, aby ta osoba znała gminę Łęczyca i jej potrzeby.

Wójt gminy odniósł się także do komentarzy na naszym portalu, pod artykułem o pikniku sportowo-rekreacyjnym w Prądzewie, mówiących o tym, że środki na organizację imprezy miał pozyskać poseł Marek Matuszewski. 

- Pan poseł Marek Matuszewski nie pozyskał tych pieniędzy, tylko pozyskaliśmy my, czyli urząd gminy. Znaleźliśmy konkurs, napisaliśmy wniosek i to my wywalczyliśmy środki. Wiem, że w przeszłości inni również pisali wnioski, ale były one odrzucane – powiedział wójt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE