Reklama

Łasuchy, przybywajcie!

Opublikowano:
Autor:

Łasuchy, przybywajcie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności „Wyroby mleczne dla zdrowia skuteczne” – pod takim hasłem odbędzie się XVIII Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej organizowany w ramach Dnia Łasucha! Zapewniamy, że w najbliższy czwartek, w Domu Kultury w Łęczycy będą serwowane nie tylko najsmaczniejsze, ale i najzdrowsze potrawy w okolicy.

Jak wiadomo nabiał odgrywa bardzo ważną rolę w zbilansowanej diecie. Mleko i jego przetwory, tj. sery, twarogi, jogurty, kefiry i maślanki zawierają wapń – pierwiastek niezbędny do budowy kości i zębów. Ponadto, wszystkie produkty pochodzenia mlecznego zawierają białko, tłuszcze, sole mineralne i witaminy z grupy: A, B2, B12 oraz D, dlatego tak ważne jest codzienne spożywanie pokarmów z tej grupy.

– Jestem bardzo ciekawa, jakie potrawy z wykorzystaniem nabiału przygotują uczestnicy pokazu. Ta „smakowita” impreza, która wpisała się w kalendarz kulturalny Ziemi Łęczyckiej, stanowi świetne źródło inspiracji, ponieważ wykonawcy potraw chętnie zdradzają przepisy na  efektowne dania, a także sposób ich dekoracji. Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej to uczta dla zmysłów smaku, węchu i wzroku. Każdy smakosz powinien odwiedzić w tłusty czwartek Dom Kultury – mówi wykonująca zadania i obowiązki Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

Organizatorami konkursu jest Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej, Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Urząd Miejski w Łęczycy, Dom Kultury oraz Muzeum w Łęczycy. Poprzednie edycje odbywały się pod hasłami: „Pyszna świnka aż leci ślinka”, „Ziemniaki, pyry, grule”, „Warzywa i owoce źródłem witamin”, „Kipi kasza”, „Króluj nam kapusto”, „Smakołyki naszego dzieciństwa” czy „Łęczycka kuchnia od święta”.

XVIII Regionalny Pokaz Potrwa Ziemi Łęczyckiej rozpocznie się w tłusty czwartek, 8 lutego br., w Domu Kultury w Łęczycy o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE