Reklama

Łęczyca - kopalnia grafików komputerowych

Opublikowano:
Autor:

Łęczyca - kopalnia grafików komputerowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Przygotowanie projektu graficznego na billboardach, książkach, folderach, ulotkach czy plakatach to dla nich błahostka! Mowa o uczniach Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy, którzy kształcą się na profilu cyfrowe procesy graficzne. ZSP nr 1 to żywa kopalnia informatyków!Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Łęczycy udostępnił uczniom możliwość nauczania na innowacyjnym kierunku w Polsce - cyfrowe procesy graficzne. Profil ten jest połączeniem grafiki komputerowej i informatyki. Technik cyfrowych procesów graficznych przygotowuje i opracowuje różnego rodzaju projekty graficzne o charakterze informacyjnym i reklamowym, np: projekty graficzne na billboardach, plakatach, ulotkach.

- Jest to stosunkowo nowy kierunek w naszym kraju, który od roku gości w naszej szkole. Szkoła posiada 3 pracownie komputerowe, które posiadają najnowsze sprzęty ułatwiające naukę, tj. wysokiej rozdzielczości skanery, plotery, drukarki.  Mają one na celu przygotować ucznia do egzaminów końcowych. Sale posiadają również pełne oprogramowanie ADOBE CS6, co jest dodatkowym atutem - mówi Adam Sas, nauczyciel cyfrowych procesów graficznych.

Obecnie szkoła posiada dwie klasy na tym profilu. W szeregach pierwszego rocznika znajduje się 7 osób, zaś w kolejnym jest to podwojona liczba - 14, co świadczy o zwiększonym zainteresowaniu. Po zakończonym egzaminie zawodowym, uczniowie uzyskają tytuł technika oraz dokument Europass, potwierdzający kompetencje w Unii Europejskiej.

 Pan Adam, wraz z przyszłymi technikami cyfrowych procesów graficznych pracuje ponadto nad projektem "małyDESIGN". Jest to projekt kwartalnika na skalę ogólnopolską, który swoją premierę będzie miał w lutym.

- Projekt tworzą uczniowie, którzy w ten sposób zdobywają wiedzę z zakresu składu magazynu oraz poszerzają swoją wiedzę na temat sztuki - designu.  Magazyn ma być dostępny od lutego w formie elektronicznej. Myślę, że jest to super inicjatywa, o której będzie naprawdę głośno! - kończy Adam Sas.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE