Reklama

Łęczyca liderem IT w edukacji

Opublikowano:
Autor:

Łęczyca liderem IT w edukacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy od kilku lat konsekwentnie pracuje na markę „Gimnazjum Nowoczesnych Technologii”. Rozmach, zaangażowanie i efekty wdrażania nowatorskiego przedmiotu, jakim jest mechatronika, w postaci spektakularnych, międzynarodowych sukcesów łęczyckich uczniów zostały właśnie docenione na poziomie ogólnopolskim, jako wzór dla innych szkół w Polsce.Łukasz Cybulski, nauczyciel informatyki i mechatroniki i Renata Wasiak, nauczycielka mechatroniki i techniki, zostali wyróżnieni i zaproszeni przez redaktorów specjalistycznego pisma „IT w edukacji”, do opisania i opublikowania swoich doświadczeń, metod i wyników w najnowszym wydaniu kwartalnika.

Pewnym wyzwaniem mogło być streszczenie 10 lat zarażania pasją do programowania, 3 lat do konstruowania robotów, setek godzin lekcyjnych i dodatkowych kół zainteresowań, kilku lat współpracy z łódzkimi technicznymi uczelniami wyższymi, kilkudziesięciu godzin wykładów, warsztatów, przygotowań sprzętu, ale i temu zadaniu podołali jako rasowi pasjonaci. Tym samym znaleźli się w roli wyznaczających trendy liderów edukacji informatycznej w kraju.

Mając na uwadze długofalowe, perspektywiczne planowanie rozwoju szkoły, dyrekcja i nauczyciele łęczyckiej placówki stawiają na dalszą ekspansję w tej dziedzinie edukacji. Władze miasta przychylnie odnoszą się do tych planów, rozumiejąc potrzebę inwestowania w zajęcia, które mogą wzmocnić konkurencyjność młodych łęczycan na przyszłym rynku pracy. Według danych statystycznych UE, w najbliższym czasie zabraknie w Europie 1,5 miliona specjalistów z branży informatycznej. W prognozie Career Cast na kolejne 10-20 lat, w pierwszej dziesiątce zawodów gwarantujących najwyższe zarobki i największą liczbę ofert pracy dominują profesje związane z informatyką, analizą i przetwarzaniem danych.

Gimnazjum nie ma najmniejszego zamiaru spocząć na laurach. W tej chwili uczniowie klas pierwszych i drugich uczęszczają na zajęcia mechatroniki jako dodatkowego, obowiązkowego przedmiotu, z którego wynik wliczany jest do średniej ocen i występuje na świadectwie. Wychodząc naprzeciw potrzebom dynamicznie rozwijającego się świata nowoczesnych technologii, oczekiwań uczniów i rodziców od nowego roku szkolnego gimnazjaliści będą mieli możliwość kontynuowania nauki mechatroniki również w klasie trzeciej. Tutaj czeka na nich prawdziwa niespodzianka. Dzięki marce wyrobionej w branży producentów robotów będą mogli pracować ze sprzętem i oprogramowaniem wykorzystywanym przez najbardziej zaawansowane technologicznie szkoły w Europie. Co więcej, nauka języka angielskiego ma zostać rozszerzona o zajęcia, na których przyszli pierwszoklasiści zaczną poznawać terminologię techniczno-informatyczną. Wszystkie te zaplanowane działania posłużą kolejnym absolwentom do rozwijania talentów, a w przyszłości umożliwią podjęcie studiów na kierunkach technicznych, realizowanych w języku angielskim na Politechnice Łódzkiej lub Uniwersytecie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE