Reklama

Łęczyca poddana badaniom socjologiczno – społecznym

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Na terenie Łęczycy realizowane są prace naukowo - badawcze związane z przygotowaniem Programu Rewitalizacji Łęczycy. Pierwszy etap pozyskiwani opinii mieszkańców trwa od 21 października br.W dniu dzisiejszym rozpoczęły się pogłębione badania socjologiczno – społeczne. Wywiad o charakterze kwestionariuszowym otwartym to pierwsza część tego etapu. Uczestniczył w nim już Burmistrz Miasta oraz urzędnicy z Urzędu Miejskiego, przedstawiciele podległych Burmistrzowi jednostek, łęczyccy policjanci. W godzinach popołudniowych badaniu poddani zostaną radni miejscy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.- Zgodnie z planem w pierwszej kolejności badania przeprowadzane są na wyselekcjonowanych grupach mających kontakt z obszarami problematycznymi. Dane zbierane są przy pomocy narzędzi dających duże pole do działania projekcyjnego i stawiania ocen i prognoz przez badanych – mówi Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza - Wśród wyselekcjonowanych w tym etapie środowisk znajdą się również przedstawiciele oświaty, przedsiębiorcy, osoby działające w branży turystycznej i w transporcie, przedstawiciele stowarzyszeń i innych zorganizowanych grup społecznych.

Ostatnim etapem pozyskiwania danych będą wywiady o charakterze krótkiej ankiety ulicznej, odbywające się w wyselekcjonowanych na podstawie wyników z poprzednich etapów obszarach. Każda z grup badanych osób pochodzić będzie z innej części obszaru wskazanego przez mieszkańców jako problematyczny.

Po zakończeniu etapu pozyskiwania danych nastąpi ich analiza, na podstawie której opracowana zostanie ogólna koncepcja wyznaczonych obszarów do rewitalizacji miasta Łęczyca. Ostatnim elementem prowadzonych badań będą konsultacje społeczne.

Badania realizuje firma Nizio Design International której docelowym zadaniem jest określenie potencjalnych obszarów do rewitalizacji i opracowanie ogólnej koncepcji rewitalizacji wybranych obszarów miasta Łęczyca dla potrzeb tworzenia przez Gminę Miasto Łęczyca - Gminnego Programu Rewitalizacji. Program Rewitalizacji Łęczycy jest podstawowym, wręcz fundamentalnym dokumentem, bez którego aplikowanie o środki na rewitalizację miasta nie jest możliwe.

Niezależnie od prowadzonych pogłębionych badań socjologicznych, Urząd Miasta wciąż czeka na wszystkie napływające głosy mieszkańców i zachęca do wypełniania ankiet internetowych. Ankiety można wypełniać do końca listopada.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE