Łęczycanie w czołówce Mistrzostw Polski Młodzików!

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Świetnie zaprezentowała się reprezentacja MKLA Łęczyca na odbywających się w Słubicach Mistrzostwach Polski Młodzików.Brązowy medal dla zespołu zdobył trenujący w Łęczycy pod okiem trenera Kubiaka uczeń Gimnazjum w Daszynie Szymon Kłosiński. Losy medalu ważyły się do ostatniej konkurencji. Zadecydował bieg na 1000 m w którym zawodnik MKLA poprawił rekord życiowy (2.54.44 min) i z czwartego miejsca awansował na trzecią pozycję.Dwukrotnie o medal otarła się Oliwia Podlińska. W pierwszym dniu zawodów z rekordem życiowym zajęła piąte miejsce w rzucie dyskiem (36.59 m). Jeszcze lepiej zaprezentowała się następnego dnia w pchnięciu kulą. Zajęła czwarte miejsce ponownie poprawiając rekord życiowy (12.43 m). Do upragnionej dla każdego sportowca pozycji medalowej zabrakło dwanaście centymetrów.

Bliska podium w skoku w dal była także Martyna Tomes. Po pasjonującej walce wywalczyła szóste miejsce uzyskując także wynik lepszy od rekordu życiowego (5.14 m), a do trzeciego miejsca zabrakło tylko siedem centymetrów. Jakub Staniszewski zajął siódmą lokatę w skoku wzwyż (182 cm) i dziewiątą w biegu na 110 metrów przez płotki (15.97 s). W tej samej konkurencji Maciej Kamiński zajął szesnaste miejsce (16.43 s -rekord życiowy), dwudziesty był Adam Jaśkiewicz (16.61 s). Krystian Nowakowski uplasował się na dziewiątej pozycji w skoku o tyczce (3.20 m). Jedenaste miejsce z nowym rekordem  życiowym  w pięcioboju  (2506 pkt) zajął Paweł Rybarczyk. Rekord życiowy w skoku wzwyż wyrównał Kamil Zatyka. Wynik 175 cm dał mu dwunastą lokatę.

Na najważniejsze zawody w sezonie zakwalifikowało się aż dziewięciu zawodników MKLA Łęczyca.To najliczniejsza grupa w województwie, a także rekord w historii naszego klubu. Postawa i rekordy życiowe świadczą o bardzo dużych możliwościach naszej młodzieży. Już w przyszłym roku z tej grupy kilka osób powinno zakwalifikować się do kadry narodowej.