Reklama

Łęczycka biblioteka zaprasza

Opublikowano:
Autor:

Łęczycka biblioteka zaprasza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Łęczycka Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w swojej działalności nie ogranicza się jedynie do wypożyczania książek i udostępniania czasopism. Na jej terenie dzieje się znacznie więcej.Jest to jedna z najaktywniejszych placówek w województwie łódzkim - wyróżniona z tego powodu w 2014 roku. Organizowane są tam spotkania, zajęcia i warsztaty, dzięki którym biblioteka pełni dużo ważniejszą rolę niż ta zwyczajowo przyjęta. Instytucja idzie również z duchem czasu. W bibliotece można skorzystać z Internetu, komputerów i tabletów. Można sprawdzić katalog online i zarezerwować książkę.

W godzinach pracy biblioteki można nie tylko korzystać z jej zasobów, ale również uzyskać poradę kompetentnych osób. Odwiedzający bibliotekę, a jest ich niebagatelna ilość - biblioteka ma ponad 3300 zarejestrowanych czytelników i rejestruje kilkaset wypożyczeń dziennie - najczęściej pytają się o obsługę komputerów i najnowsze pozycje czytelnicze, godnych polecenia.

W tym tygodniu Filię Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odwiedzili uczniowie klas II ze Szkoły Podstawowej nr 4. Pojawili się w placówce aby wziąć udział w warsztatach „Szarka i wilki". Warsztaty dla dzieci zostały zrealizowane na podstawie książki Ewy Nowak „Szarka".

Podczas spotkania dzieci poznały tropy zwierząt, rozmawiały o życiu i zwyczajach wilków oraz wysłuchały przygód Szarki, o których opowiedziała im bibliotekarka. Następnie kolorowały ilustracje bohaterów omawianej książki. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały dyplomy „Czytam sobie w bibliotece" oraz naklejki.

Zachęcamy dzieci i rodziców do wypożyczania książek z serii "Czytam Sobie", w skład której wchodzą książki wspierające naukę samodzielnego czytania. A wszystkich łęczycan do odwiedzania Biblioteki i korzystania z przygotowanej przez placówkę oferty.

Poniżej podajemy link do katalogu online biblioteki:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE