Reklama

Łęczyckie dziewczynki walczyły w Pabianicach

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 6 listopada odbył się w pabianickiej super – hali tenisowej kolejny z zaplanowanych turniejów tegorocznego cyklu Wilson Kids Cup Łęczyca Open – 2016. We wszystkich kategoriach wiekowych 7-8-9-10 lat zagrało ponad 40 dzieci z naszego województwa, a także z Warszawy, Torunia, Poznania, Kalisza, Częstochowy.Wszystkie dzieci, w każdej z kategorii wiekowych zagrały zgodnie z zasadami Programu Tenis 10 po kilka meczów grupowych, zanim zostali wyłonieni najlepsi. Dopiero wówczas odbyły się mecze finałowe, które pokazały zwycięzców.

W kategorii czerwonej do 8 lat zagrały 3 „nasze” dziewczynki z MMKT - Łęczyca: Nadia Jasińska-(SP-4) zajęła 3 miejsce, Oliwia Gibowska-5 miejsce, a Oliwia Wyderka-(SP-4) 9 miejsce. W ogólnym rankingu cyklu Nadia zajmuje wysokie 2 miejsce, a Oliwka Gibowska jest 3, na ponad 30 sklasyfikowanych małych tenisistów. Oczywiście podczas trwania turnieju emocji nie brakowało, była sportowa złość, a także łzy po porażkach. Lecz trofea oraz dyplomy i medale dla każdego uczestnika, a także słodycze oraz sesja zdjęciowa, brawa od opiekunów i trenerów spowodowały, że wrócił uśmiech i zadowolenie. W tej samej kategorii wiekowej nie mógł zagrać nasz „młody mistrz” Oliwer Miśkiewicz (SP-3). Niestety podczas gry w piłkę nożną doznał złamania prawej, jego tenisowej ręki.

Już co prawda gips został zdjęty, ale wiadomo rehabilitacja wymaga czasu. W najbliższą sobotę nasze dzieci mają wystąpić w Poznaniu  na kolejnym, przedostatnim turnieju ogólnopolskiego cyklu o Puchar Agnieszki Radwańskiej. Oliwer cały czas jest samodzielnym liderem, na ponad 60 dzieci z całej Polski, natomiast Nadia zajmuje 10 miejsce. Tu ciekawostka, Oliwer, aby obronić fotel lidera zagra w sobotę lewą ręką, aby „uciułać” nieco punktów co powinno mu pozwolić już w grudniu wygrać cały cykl, który składa się, aż z 11 - comiesięcznych imprez granych na przemian w Poznaniu oraz w Puszczykowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE